Pozvánka na XII. ročník medzinárodnej súťaže vo varení kapustnice a príprave zabíjačkového taniera do Nemiec

V sobotu (20. októbra) sa v obci Nemce neďaleko Banskej Bystrice uskutoční  XII. ročník medzinárodnej súťaže vo varení kapustnice a príprave zabíjačkového taniera.

Už od rána budú súťažné družstvá variť voňavú kapustnicu a pripravovať zabíjačkové taniere. Obľúbené podujatie 12. ročníka začne 20. októbra o 11-tej hodine, kedy sa začnú pripravovať zabíjačkové taniera a variť kapustnica.

Pripravený je bohatý kultúrny program, ktorým bude sprevádzať hudobná skupina Trend 2, vystúpi aj rock pop country skupina Druhý Dych a s kapelou zaspieva Nela Nálepková.

Minulý rok sa do súťažne zapojili susedia z Poľska a veríme, že tento rok bude tiež zastúpenie zo zahraničia.

Labužníci si budú môcť pochutiť na klobáskach, jaterniciach, guláši, nemčianskom tvarožníku, mäse z grilu, plnených langošoch či iných dobrotách. Nebude chýbať  ani špecialita chlieb s masťou a cibuľou, ktorá je na takýchto podujatiach samozrejmosťou. Voňavé medovníčky a cukrová vata nebudú určite chýbať. Bude možné zakúpiť si darčeky z dreva, kože, výšiviek,  pletené košíky, suveníry, voňavú medovinu a sladký med.

Aj tento rok bude prebiehať súťaž o najlepšiu kuchárku a kuchára.

O 13-tej hodine sa v rámci 12. ročníka uskutoční krst monografie obce Nemce.

Organizátorom podujatia je obec Nemce. Podujatie sa môže konať vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, ako aj ďalších sponzorov, ktorí materiálne a finančne podporili toto podujatie.

(ek)

Pozri tiež

Foto: Kapustnica v Nemciach aj s ministerkou kultúry

V sobotu zavítala do Nemiec okrem dobrej nálady, vône z kapustnice a novej knihy aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *