Foto: Vlada Draculu Moravčíka s ďalším majstrovským opaskom prijal primátor mesta

Vladimír Moravčík „Dracula“ sa do pamätnej knihy na Radnici v Banskej Bystrici nezapísal prvý a všetci veria, že ani poslednýkrát.

V pondelok 14.5.2018 krátko po obede prijal primátor Banskej Bystrice Ján Nosko v Sobášnej sieni na Radnici slovenského thajboxera a niekoľkonásobného svetového šampióna Vladimíra Moravčíka. Tomu sa podarilo 28. apríla 2018 obhájiť svetový titul kickboxerskej organizácie Enfusion vo váhovej kategórii do 80 kilogramov.

Počas rozhovoru sa primátor mesta Banská Bystrica mohol dozvedieť aj niečo zo zákulisia náročného bojového športu, ktorému sa Banskobystričan Vladimír Moravčík venuje od mladosti. Najlepší slovenský thajboxer má na konte už jedenásty titul v kariére a na Radnici sa žartovalo o tom, že by v ringu mohol vydržať ešte ďalších 10 rokov. Samozrejme po víťazstve sú pocity vždy úžasné a človek má chuť pokračovať. Ako však hovorí samotný šampión, po prehre je to úplne iné a mnohí bojovníci kariéru ukončia. No Vlado patrí medzi skutočných bojovníkov a už neraz dokázal, že sa nevzdáva len tak ľahko. Ku knokautu thajského vyzývateľa Nampona z Top Phuket Teamu by mohol banskobystrický rodák pridať ďalší ešte v tejto sezóne. Bude mu v tom držať palce nielen Banská Bystrica, ale celé Slovensko.

mp

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *