Putovné podujatie Dni energie prichádza na Horehronie

Aj v Banskej Bystrici na Nám. SNP sa budú môcť návštevníci piatkového (3.6.) podujatia Dni energie na Slovensku 2016 zoznámiť so zelenými technológiami na vykurovanie či úspornejšou a ekologickejšou jazdou na zemný plyn (CNG), ale aj pozhovárať sa so zástupcami lokálneho dodávateľa tepla.

Tretia výstava putovného projektu Dni energie na Slovensku 2016 zavíta v piatok (3.6.) do centra Horehronia, na Nám. SNP v Banskej Bystrice. Aj jej obyvateľom organizátori z portálu energieprevas.sk v čase od 10:00 do 17:00 predstavia peletové kotly, solárne systémy, tepelné čerpadlá, ale aj drevné pelety. Nebudú chýbať ani vozidlá na menej znečisťujúci zemný plyn (CNG) s domácou plničkou a elektromobil.

„Stav klímy a životného prostredia nás nútia premýšľať o efektívnejších alternatívach, akými sú obnoviteľné zdroje energie či udržateľný spôsob dopravy. Navyše sú tieto riešenia lacnejšie na prevádzku, vďaka čomu dokážu ľudia šetriť svoje financie a zároveň chrániť našu planétu“ dodáva Jozef Badida, analytik portálu energieprevas.sk

Novinkou bude aj účasť zástupcov miestneho dodávateľa tepla, ktorí návštevníkom predstavia výhody systémov centrálneho zásobovania teplom. Určite zaujme aj virtuálna prehliadka jadrovej elektrárne Mochovce, do ktorej sa bežne ľudia nedostanú.

Projekt Dni energie na Slovensku 2016 sa v Banskej Bystrici uskutoční pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka, ako aj primátora Banskej Bystrice Jána Noska, ktorý dodáva „som rád, že po roku budeme môcť na Námestí SNP opäť privítať Dni energie. Patríme k samosprávam, ktoré dlhodobo podporujú projekty s ambíciou zvyšovať povedomie o ochrane životného prostredia. Nám sa to darí nielen vzdelávacími a prezentačnými podujatiami, ale napríklad aj tým, že sa radíme k mestám s najekologickejšou mestskou hromadnou dopravou na Slovensku. Verím, že každý návštevník získa čo najviac informácií o najnovších technológiách, ktoré dokážu prispieť k lepšiemu a kvalitnejšiemu životu.

DENS 2016 odštartovali v sobotu v Bratislave, pokračovali v pondelok v Žiline a po podujatiach v Banskej Bystrici a v Liptovskom Mikuláši sa ešte 17. júna zastavia v Košiciach pred Auparkom, vždy v čase od 10. do 17. hodiny.

Zdroj: TS Dni energie, Mgr. Zdenka Sekerešová, foto: ek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *