Slovenské banské múzeum sprístupnilo novú dlhodobú výstavu v areáli Starého zámku

V najnavštevovanejšej expozícii Slovenského banského múzea v historickom centre Banskej Štiavnice – v Starom zámku, bola 1. novembra 2018 sprístupnená dlhodobá výstava s názvom Hroby významných osobností z banskoštiavnických cintorínov.

Výstava inštalovaná na dvoch poschodiach západnej bašty opevnenia Starého zámku je zaradená do samoobslužne realizovanej prehliadky vonkajšieho okruhu zámku. Za jej realizáciou stoja občianske združenie Iniciatíva za živé mesto a Slovenské banské múzeum. Výstava  sa uskutočnila v dvoch etapách, v roku 2017 a 2018. Prezentuje tému významných osobností a tému cintorínov, ako miest na pochovávanie, celoročne a dlhodobo. V širšom zmysle nadväzuje a dopĺňa expozičné celky múzea vybudované v minulosti: Lapidárium a Kríže z mestských cintorínov. Zároveň je aj permanentnou alternatívou podujatia Dušičky z Nového zámku, pripravovaného oddelením histórie SBM v termíne Pamiatky zosnulých.

Veríme, že svojim obsahom a formou osloví nová výstava nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov Banskej Štiavnice. Srdečne Vás pozývame na návštevu!

Výstavu z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

TS: Daniel Havran,

Pozri tiež

Pozvánka: Slovenské banské múzeum

Slovenské banské múzeum, sa prostredníctvom výstavy Technické kreslenie v zrkadle času a programu pod názvom „Uhlie, to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *