Športiáda seniorov potvrdila, že všetko nie je o veku

Mať chuť do života, radovať sa, nevzdávať sa, prekonávať prekážky i sám seba, zvládať výzvy, súťaživosť, túžba po výhre, otestovanie poznaného, zážitok z vyskúšania nového, sila priateľstva, súdržnosť, vzájomné ocenenie, zdieľanie, spolupráca, fair play.

3. ročník Športiády seniorov, ktorý sa uskutočnil v Banskej Bystrici potvrdil, že to všetko nie je o veku. Je to o ľuďoch a v ľuďoch. Každý sme iný a predsa spoločne môžeme dokázať viac. Po polroku náročných príprav, desiatok zapojených a zúčastnených komunít, strávili  v stredu 15. júna úžasný deň v komunitnom centre na Fončorde v Banskej Bystrici nielen seniori, ale aj dobrovoľníci. Podujatie bolo viac ako len športovou súťažou skôr narodených. Bolo viac ako len záhradnou oslavou športu a vitality. Bohatá účasť až 105 súťažiacich potvrdilo záujem o šport v každom veku.

Organizátormi podujatia boli AkSen – aktívny senior o. z., Regionálne centrum B.B, o.z. Banskobystrický okrášľovací spolok  a Centrum voľného času Havranské, Banská Bystrica.

športiáda, Benčík

Slávnostné otvorenie pod taktovkou výnimočného trénera a čestného predsedu Športiády 2016 Juraja Benčíka, čestného hosťa p. Murkovej  a sľubu, ktorý za všetkých zložil Ján Vesel, priniesli správnu olympijskú atmosféru. Mažoretky zo ZŠ Ďumbierska rozprúdili príjemnú tanečnú náladu a súťažiaci sa s chuťou pustili do súťažných disciplín.

„Učme našich potomkov a naučme ich športovať, pretože šport človeka robí lepším. Ja by som v duchu olympiády, si prial,  aby žilo celé ľudstvo, aby sme nepoznali vojny, anakondy, ale aby sme poznali olympiády a športiády.“ “ Prajem Vám, aby ste odchádzali s väčšou radosťou v srdci, s čistejším myslením a prajem Vám v 3. ročníku, aby zostali vo Vás čo najkrajšie spomienky.“

povedal pri otvorení Juraj Benčík, čestný predseda Športiády.

Slzy šťastia i dojatia bolo vidno v tvárach mnohých, ktorí zabudli na všednosť a starosti bežných dôchodkových dní, užili si podujatie a starostlivosť špeciálne pre nich s láskou a úctou pripravené. Slovami uznania a pocty sa zaslúžene nešetrilo.

športiáda (20)

Prepojili sa generácie, pripomenulo sa vzájomne, o čom to celé je a môže byť a na čo nemáme zabúdať. Staroba nie je choroba!

Komunitné centrum Fončorda naplnilo „do bodky“ opäť svoje poslanie – vytvárať príležitosti, prepájať, spájať, pomáhať…

„Ďakujeme všetkým priateľom, partnerom v spolupráci, tým, ktorí sú aktívni, vnímaví, nie sú ľahostajní, tým, ktorým sa nelení a ktorí sa o kus seba, svojho času, energie, zručností, talentov i financií podeliť vedia a chcú. … a tešíme sa o rok priatelia!“ povedala Silvia Žabková z komunitného centra Fončorda.

Po prvýkrát sa uskutočnil stolnotenisový turnaj, kde si 1. miesto v kategórii žien odniesla p. Šinská, druhú priečku obsadila p. Krnáčová a hneď za ňou sa umiestnila p. Mašanová. V kategórii mužov sa na 1. miesto postavil Oto Ozorák, 2. miesto si vybojoval Milan Haring a tretiu priečku obsadil p. Janko Vesel. Víťazov dekorovala výkonná riaditeľka AkSen o. z.  Piešťany, Jarmila Staneková.

Výnimočné ocenenie si odniesla aj Norika Cerovská za jej sté darcovstvo a od organizátorov si odniesla milú pozornosť. Ocenenia za najúspešnejších individuálov súťažných disciplín si odniesli p. Mihok – za vedomostný test o Banskej Bystrici, za šípky p. Debnár a za florbal p. Tischlerová.

športiáda, Turčan

V kategórii družtiev si prvenstvo odnieslo ženské družstvo Medovka, 2. miesto obsadili Vidiečanky a tretie si odnieslo mužské družstvo Zelené smreky z Malachova.

Spestrením programu bolo tanečné vystúpenie country súboru Arizona pod vedením Tatiany Kmetz. Celým podujatím sprevádzala moderátorka Diana Javorčíková.

Podujatie prišiel podporiť aj druhý viceprimátor Martin Turčan, ktorý ocenil aktivitu a poďakoval za krásne športové podujatie. Športiáda seniorov sa konala pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska a konala sa v rámci aktivít podujatí kandidatúry na Európske mesto športu 2017.

Text: Silvia Žabková, ek, foto : ek

Pozri tiež

Foto: Úspešný šiesty ročník Športiády seniorov v meste pod Urpínom

V stredu 12. júna mesto pod Urpínom žilo športom. Šiesty ročník Športiády seniorov hostil takmer …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *