V júni sa stretneme na piatej Športiáde seniorov

V Banskej Bystrici sa chystá jubilejný piaty ročník úspešného podujatia Športiáda seniorov 2018.

Piata Športiáda sa uskutoční v stredu 13. júna v areáli Centra voľného času (CVČ) a v Komunitnom centre Fončorda (Havranské 9) v Banskej Bystrici. Stolnotenisový turnaj, ktorý je súčasťou Športiády od jej tretieho ročníka (2016), sa aj tento rok bude konať deň predtým, v utorok 12. júna. Prezentácia účastníkov a účastníčok turnaja bude v čase od 8:30 do 9:00 h.

Športiádu seniorov 2018 v stredu 13. júna slávnostne otvorí jej čestná predsedníčka, výkonná riaditeľka AkSen o.z. Piešťany Jarmila Staneková. Seniori a seniorky z Banskej Bystrice a okolia budú počas dňa súťažiť v zaujímavých a zábavných disciplínach, a to ako jednotlivci alebo v trojčlenných družstvách. Prezentovať sa môžu v deň Športiády – 13. júna, v čase od 8:15 do 9:00 h.

Cieľom podujatia, ktoré organizuje Regionálne centrum  AkSen  o.z. Banská Bystrica, spolu s dobrovoľníkmi z Banskobystrického okrášľovacieho spolku a s CVČ Havranské 9, je inšpirovať seniorov a seniorky k pohybu a spoločným stretnutiam. Športiáda seniorov sa už tradične koná s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

Štartovné je ako po minulé roky, 3 eurá na osobu. Je v ňom zahrnuté občerstvenie a guláš.

Prihlášky jednotlivcov a družstiev môžete zasielať do 4. júna 2018 na email: anezur.franova@gmail.com, 0948 113 356. Viac informácií o podujatí sa dozviete v propozíciách distribuovaných v denných centrách seniorov.

Natália Ceglédyová, Regionálny koordinátor AkSen – aktívny senior, o.z Banská Bystrica, foto: redakčné

 

 

Pozri tiež

Foto: Ceslovenská Športiáda seniorov v meste pod Urpínom

Do 6. ročníka celoslovenskej Športiády seniorov AkSen 2018 v meste pod Urpínom sa zapojilo 78 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *