V meste sa začína dvojdňový festival fantastiky BBCON

Dva dni plné fantastiky môžu v Banskej Bystrici v piatok a sobotu (14.7.) zažiť návštevníci festivalu BBCON. Festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií oživuje svoju tradíciu po 24 rokoch.

Podujatie organizuje Sci-fi klub KPVPVF BB v spolupráci s Promotion Slovakia a mestom Banská Bystrica. Podľa organizátorov je zámerom tejto akcie predstaviť širokej verejnosti záujmové činnosti pre aktívnu i pasívnu zábavu formou besied, workshopov, prednášok, hier, produkcií, výstav, súťaží, predaja a sprievodného programu. Postarať sa o to majú významní slovenskí spisovatelia, výtvarníci, producenti a vydavatelia, vedeckí pracovníci, nadšenci širokého spektra záujmov a slovenského sci-fi „fandomu“.

Prednáškový program bude prebiehať v dvoch líniách. Hlavný program je doplnený o dva súťažné vstupy o ceny Sci-fi Bingo a Sci-fi kvíz. Slovenskí autori Juraj Červenák a Peter Jelínek pokrstia na festivale svoje knižné novinky.

Podujatie sa koná v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela. Návštevníci tam okrem hlavného programu nájdu aj knižné stánky, počítačové, konzolové a stolné hry či výstavu obrazov Alice Kováčovej. V neďalekom amfiteátri sa budú premietať filmy a bude aj možnosť navštíviť hvezdáreň na Urpíne.

tasr, foto ilustr. redakčné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *