V nedeľu budú v Tihányiovskom kaštieli živé psíky z útulku Túlavá labka

Stredoslovenské múzeum vás pozýva na milú akciu z ich dielne, ako zaujímavý tip na voľnočasovú aktivitu pre rodiny s deťmi počas tejto snehom zaviatej nedele.

 Milovníkov zvierat a najmä psov snáď poteší pozvanie Stredoslovenského múzea na sprievodné podujatie k výstave s názvom TULÁCI NA CESTE DOMOV. Už túto nedeľu 21.1. 2018 od 13.00 do 16.00 hod. v areáli Tihányiovského kaštieľa svoju činnosť a zároveň aj zverencov predstaví útulok Túlavá labka, ktorý môžete materiálne podporiť nepotrebnými dekami, miskami, paplónmi, ale aj krmivom pre klientov ich útulku.

 Zároveň si návštevníci Tihányiovského kaštieľa môžu  pozrieť  aktuálnu ponuku výstav – VÔŇA A CHUŤ KORENIA, S BATOHOM CEZ HORYTULÁCI NA CESTE DOMOV či preveriť si svoju šikovnosť na pripravených nedeľných tvorivých dielňach s Dankou (9.00 – 12.00 hod. a 13.00 – 17.00 hod.). V tvorivej činnosti môžu detskí návštevníci múzea pokračovať aj  v Thurzovom dome na nedeľnej tvorivej dielni s Ivankou a vyrobiť si tak karnevalovú škrabošku, napríklad aj so zvieracím motívom (13.00 – 17.00 hod.).

Raz vidieť je viac ako stokrát o tom počuť.  Príďte, uvidíte, dozviete sa, ale najmä odídete od nás s dobrým pocitom, že ste si niečo pekné vyrobili a zároveň urobili radosť našim štvornohým priateľom z útulku Túlavá labka!

Tešíme sa na vás už túto nedeľu 21.1. 2018  v Stredoslovenskom múzeu.

TS: Gabriela Benčová, foto: archív SSM, fb Túlavá labka

Pozri tiež

VČASNOSTREDOVEKÁ OSADA V BANSKEJ BYSTRICI – SENICI V KONTEXTE OSÍDLENIA NA STREDNOM SLOVENSKU

Už zajtra, 28. 11. 2018 o 17.00 hod. sa sakrálna sieň Thurzovho domu premení na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *