Pozvánka na Deň hasičov – najtvrdšie hasičské prežitie

V sobotu 16. júna bude od 9-tej hod. v bystrickej Európe SC opäť horúco. Priestory nákupného centra zaplnia dobrovoľní a profesionálni hasiči.

Návštevníkov čaká vysoká dávka adrenalínu, prúdy ľadovej vody, ohnivé plamene, dynamické ukážky a náročné disciplíny, v ktorých si zmerajú svoje sily dobrovoľní i profesionálni hasiči. Organizátori pripravili pre najmenších rôzne  interaktívne stanovištia s hasičskou tématikou. Na chvíľu sa budú môcť malým hasičom a zapojiť sa do súťaže Malý hasič.

Na strešnom parkovisku bude vystavená hasičská technika a budú prebiehať ukážky činnosti Hasičského záchranného zboru.

Podujatie sa mať tento rok spomienkový charakter a bude súčasťou aj 21. ročníka Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka – hasičov, ktorí pred viac ako 20 rokmi tragicky zahynuli pri požiari v obci Ponická huta. V rámci Memoriálu si hasiči zmerajú sily v extrémne náročných podmienkach – na začiatku súťaže dostanú všetky tímy rozdielne zadania, ktorých podmienky im nie sú vopred známe. V priebehu 15 minút musia v simulovanej situácii vyslobodiť z auta účastníka dopravnej nehody. Súťažiť sa bude už tradične v štyroch disciplínach – veža, schody, hadice a prekážková dráha.

Programom bude opäť sprevádzať Marek ,,Polo“ Polomský.

zč foto: ilustračné redakčné

Pozri tiež

Pozvánka: Deň hasičov v Banskej Bystrici

V sobotu 17. júna 2017 organizuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici spolu s organizačnými …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *