Foto: Večer seniorov v Radvani

3. ročník podujatia pre seniorov v Radvani mal aj tento rok veľký úspech.

Organizátori občianska rada Radvaň (ORR) už dávnejšie cítili, že v miestnej časti niečo chýba, že sa tu málo pozornosti venuje okrem iného aj seniorom. A tak prišla myšlienka zorganizovať niečo špeciálne pre ľudí, ktorí si už v živote toho zažili dosť. Na dôchodku je niekedy každý deň takmer rovnaký, výška penzie na Slovensku nedovoľuje našim seniorom chodiť na výlety do zahraničia, alebo každý týždeň na nejaké kultúrne podujatie. Mnohí majú sotva na živobytie. Aj preto si podujatie Večer seniorov hneď získalo popularitu medzi „skôr narodenými“ už po prvom ročníku. Práve o tom sú podobné stretnutia, o súdržnosti a tolerancii veď žijeme v jednom meste a mali by sme všetci držať spolu.

Podujatie otvoril podpredseda ORR Anton Jankovič a členka ORR Erika Karová, ktorí privítali hostí a pripomenuli aj to, že mesiac október, je mesiacom úcty k starším a práve preto je toto podujatie venované práve im.

„Tešíme sa opäť bohatej návštevnosti a záujmu o toto podujatie. Už po tretíkrát sa nám podarilo vytvoriť krásne podujatie venované starším Banskobystričanom. Je krásne vidieť odchádzať spokojných a usmiatych ľudí, práve preto to robíme. Ďakujem členom občianskej rady Radvaň, ktorí opäť venovali svoj čas a pomohli organizovať toto výnimočné podujatie.“ povedala Erika Karová, členka ORR.

Hodiny aktívnej práce, príprav, obetovania hodín a hodín bez svojich blízkych sa úročia počas stretnutia, na ktorom cítiť neopísateľnú energiu. Áno, vek je len číslo a z ľudí, ktorí si prídu posedieť, zabaviť sa a rozptýliť na Večer seniorov, cítiť stále horiaci plameň v ich duši. Plameň, ktorý nezahasili ani ťažko odpracované roky. Dokázali to svojou radosťou, potleskom a v závere a tancom či spevom. Raritou bolo stretnutie až troch generácií, kedy sa stretli staré mamy a otcovia, mamy a otcovia a ich vnúčatá.

Občianska rada Radvaň sa pred časom stala jednou s aktívnych v meste vďaka „novej krvi“ a okrem Večera seniorov organizuje podujatia aj pre deti a celú radvanskú komunitu. Tretí večer seniorov v Radvani finančne podporilo mesto Banská Bystrica a okrem Občianskej rady Radvaň sa na ňom podieľalo aj mnoho dobrovoľníkov, ktorí sa postarali o to, aby sa seniori cítili čo najpríjemnejšie.

Pre hostí bol pripravený hodnotný kultúrny program, občerstvenie a nechýbala súťaž o najlepší koláč či obľúbená tombola, do ktorej dostal lístok každý návštevník pri vstupe. Svojimi vystúpeniami prišli Radvančanov potešiť deti zo ZŠ Radvaň – folklórny súbor Radvanček, deti Sonyta Music mini disco pod vedením Kataríny Matulovej, poetka Jana Chorvátová, Miroslav Kapusta, tanečná skupina Janette Fáberová dance studio a na záver takmer všetkých do tanečného parketu dostala sympatická banskobystrická speváčka Soňa Kopčanová so skupinou Protax. Medzi jej posledné úspechy patrí prvé miesto v súťaži Senziparáda s piesňou Mňa sa už nezbavíš, ktorá samozrejme odznela naživo aj v tento nezabudnuteľný večer.

Hoci je doba veľmi rýchla, v Radvani dokázali toto tempo spomaliť a nájsť priestor i čas na chvíľu bez starostí a problémov. Večer bol skvelý, nikomu sa nechcelo odísť, no všetko raz začne a raz sa aj skončí. O rok sa už organizátori tešia na ďalší ročník podujatia Večer seniorov.

mp

Pozri tiež

Študenti aj učitelia ukázali svoj talent

Pilotný ročník rozvojového programu Show your talent vyvrcholil slávnostnou konferenciou, na ktorej sa zišli mladí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *