Vedecká hračka ovládla Banskú Bystricu do konca septembra, bude aj Deň hrania

Občianske združenie Vedecká hračka v Banskej Bystrici v tomto roku oslavuje svoje 20. výročie.

Mesto a združenie pri tejto príležitosti pripravili pre všetkých, ktorí radi spoznávajú a hrajú sa, interaktívnu výstavu Kaleidoskop vedeckých hračiek. V Robotníckom dome ju otvorili v pondelok (17.9.) a potrvá do 28. septembra, vždy v čase 9.00 do 16.00 h.

Ako tvrdia organizátori, na návštevníkov výstavy čaká 90 exponátov rôznych vedeckých hračiek, hlavolamov, fyzikálnych experimentov či kaleidoskopov z viac ako 20 krajín. Vďaka nim sa môžu naučiť, spoznať a pochopiť tajomstvá vedy a techniky.

Akcia vyvrcholí koncom septembra Dňom hrania na Slovensku, ktorý pripomína význam hrania sa v živote každého človeka. Jeho cieľom je ukázať možnosti harmonického, hravého využívania voľného času, čo je pre zdravý životný štýl v dnešnom svete televízorov, počítačov, mobilov a tabletov dôležité.

Občianske združenie Vedecká hračka vyzýva všetky školské, voľnočasové, vzdelávacie a kultúrno-osvetové inštitúcie, aby sa zapojili do Dňa hrania akoukoľvek formou.

tasr, foto ilustr. mp

Pozri tiež

Centrálne aktivity Dňa hrania v SR budú vo zvolenskom obchodnom centre 

Hrajme sa v rodinách a priateľských kolektívoch, je poslanie tohtoročného Dňa hrania v SR, ktoré organizuje združenie …

Jeden komentár

  1. Ďakujeme za publikovanie informácie a tešíme sa na spoločné hranie a tvorenie hrkačiek v Robotníckom dome v BBa Europa SC v ZV 29.9.2018. Nepodstatné spresnenia: občianske združenie Vedecká hračka sme založili 6.12.1994 a do registra MV SR bolo zapísané 18.1.1995. Vernisáž prvej originálnej výstavy vedeckých hračiek bola v Múzeu SNP 2.12.1998 (o dve mesiace uplynie 20 rokov).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *