„Vysvieťme to na modro v Banskej Bystrici“

V roku 2007 bol rezolúciou OSN vyhlásený 2. apríl za Svetový deň povedomia o autizme. Autizmus ako vývinová porucha ovplyvňuje v súčasnosti viac ako 70 miliónov ľudí na celom svete. Autizmom trpí viac ľudí ako cukrovkou a AIDS dohromady. Jeho symbolom je modrá farba, teda farba komunikácie a ústredná farba celej kampane. Veľké svetové dominanty, ale aj mnohé slovenské,  sú v tento deň vysvietené na modro, na znak zvýšenia povedomia o autizme a vyjadrenia snahy začleniť týchto ľudí medzi seba a vytvoriť im podmienky pre zmysluplný život.

 

Banská Bystrica tento rok svietila vďaka rodičom osôb s autizmom , ich priateľom a spriaznencom (OZ Erika Karová a OZ Kompas – centrum rozvoja) na modro svetlom zo sklenených kahancov, ktoré držali vo svojich rukách. Spoluzdieľajú autizmus svojich detí 24 hodín denne a 365 dní v roku. Za Mesto Banská Bystrica prišiel viceprimátor Martin Turčan.

Na stretnutie solidárne prizerala z morového stĺpa matka Božia Mária.

„Solidarita k rodinám s autizmom má rôzne podoby.“  OZ SPOSA BB ďakuje priateľom, ktorí ju neustále podporujú a sú pri jej aktivitách v dobrom i zlom. Solidarite sa nedá naučiť, tá je vrodená a hlboko zakorenená v prístupe k životu a tí, čo 2. apríla prišli, sú jej dôkazom.

Mária Helexová, foto: mp

Pozri tiež

Remeselná dielňa v turisticko- informačnom centre Horehronie

Priestory turisticko- informačného centra Horehronie v obci Bystrá sa každú stredu menia na malú remeselnú dielňu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *