XXIV. ročník Ceny Hrona v modernom päťboji veteránov

Už 24 rokov sa prvý októbrový víkend v Banskej Bystrici pravidelne stretávajú bývalí reprezentanti Československa v modernom päťboji za účelom  pretekov v športe, ktorý ich spojil a vybudoval medzi nimi dlhoročné skutočné priateľstvá.

Uplynulá sobota /7.10./ tak bola nielen súťažou v piatich úplne odlišných disciplínach (plávanie, beh, jazda na koni, streľba a šerm kordom), ale aj dňom nespočetného množstva historiek, ktoré spolu pretekári – vyslúžilí reprezentanti v tomto náročnom športe zažili. Ak sa hovorí, že šport spája, tak pre moderný päťboj to platí dvojnásobne, nakoľko pretekári spolu počas kariéry trávili množstvo hodín času pri tréningoch, sústredeniach a päť súťažných dní na rôznych miestach sveta počas súťaží, ktoré prinášali množstvo nečakaných zvratov.

Výsledkom ich priateľstiev, ktoré vznikli pri modernom päťboji je, že si neváhajú rezervovať prvý októbrový víkend a cestovať z rôznych kútov sveta na nástup úvodnej disciplíny Ceny Hrona do Banskej Bystrice, absolvovať súťaž v športe, ktorý im bol životným štýlom a v priateľskej atmosfére si spolu zaspomínať na spoločné príhody.

Kuriozitou pretekov je prípočet, či odpočet bodov za vek pretekára, ktorý okrem samotného výkonu, dodáva bonusové „vernostné body“. Meno víťaza sa ocitá po každom ročníku na putovnej trofeji, ktorou sú jelenie parohy. Tento rok tak parohy prináležia víťazovi Jurajovi Bakošovi.

lk, foto: Priekopník, Ján Petrus

Jeden komentár

  1. Jozef Petrigalla

    V rokoch 1971-3 som bol na vojne s Jozefom Pánkom z Prahy, ktorý bol reprezentant ČSSR v päťboji. Odvtedy nemáme o ňom správy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *