Zo zosnulým kňazom sa v Podlaviciach budú môcť rozlúčiť v piatok, pohreb bude v sobotu na inom mieste

Smrť každého človeka je pre jeho blízkych veľkou stratou. Ak ide o dobrého človeka, nie sú jeho blízkymi len rodina a priatelia, ale mnohí ďalší.

Je veľa ľudí, ktorým dodal silu, dokázal ich povzbudiť, či poradiť v ťažkej chvíli. Rozdával radosť a porozumenie, pomáhal organizovať podujatia pre deti i dospelých. Daniel Bédi, obľúbený kňaz z Podlavíc si potreboval odpočinúť, no bude už odpočívať naveky. V pondelok v noci sa mu osudnou stala služobná cesta z Oravy. Podľa všetkého dostal akútny infarkt pričom jeho auto zišlo z cesty pri Donovaloch a narazilo do stromu.

Vo Farnosti Svätého Ducha Banská Bystrica – Podlavice pôsobil od roku 2009, predtým pôsobil v Uľanke, ale aj ako riaditeľ Diecézneho centra pre mládež Maják v Španej Doline. Narodil sa 13. septembra 1958 vo Veľkom Záluží, kde sa bude v sobotu 13.1.2018 o 10.00 hod. konať aj posledná rozlúčka v miestnom farskom kostole. Zádušnú svätú omšu bude celebrovať banskobystrický diecézny biskup Marián Chovanec.

V Podlaviciach sa s ním môžu domáci, ale i ľudia z Uľanky, či celej Banskej Bystrice rozlúčiť ešte v piatok 12.1.2018 o 16.00 hod.

Málokto vie, že v roku 1980 sa spolu s ďalšími postavili proti vtedajšiemu režimu a vyšetrovala ich ŠtB. V kňazskom seminári v Bratislave bol od roku 1978, no pre protesty z roku 1980, nemohol v cirkvi pôsobiť. Vysvätený za diakona bol až v roku 1998  a vďaka biskupovi Rudolfovi Balážovi sa v roku 1999 stal kňazom. Teda až po 21 rokoch od nástupu do seminára. Okrem iného vyštudoval aj astronómiu a ku hviezdam mal veľmi blízko. Dnes už je medzi nimi a ak sa pozriete na nebo, možno sa Vám bude zdať, že je tam o jednu hviezdu viac.

mp 

 

 

Pozri tiež

Foto: Veľké stretnutie Denných centier seniorov z Banskej Bystrice

Pri príležitosti Dňa matiek sa v Kultúrnom dome v Podlaviciach po roku opäť konalo stretnutie banskobystrických …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *