Žiacka chodecká liga pokračuje tretím kolom

III. kolo Žiackej chodeckej ligy – viackolovej súťaže v atletickej chôdzi sa uskutoční 9. februára  od 13:30 hod. v priestoroch Športovej haly športového gymnázia, Trieda SNP 54 v Banskej Bystrici.

Jubilejný desiaty ročník jedinečný svojho druhu očakáva opäť stovky žiakov základných škôl  z Banskej Bystrice, Bacúcha, Žiaru nad Hronom, Borského Svätého Jura a Martina v atletickej chôdzi.

Chôdza, ktorá si získala medzi deťmi obľubu a pre mnohé mladé talenty je vzorom „zlatý“Matej Tóth sa teší veľkej obľube. Vďaka Romanovi a Jurajovi Benčíkovcom, ktorý založili tieto chodecké preteky vyrastajú mladé športové talenty.

Chlapci a dievčatá, žiaci ZŠ, si zmerajú sily v chodeckých disciplínach v šiestich kategóriách na tartanovej dráhe krytej haly ŠG na tratiach dlhých 500 a 1000 metrov.

Súťaží sa podľa platných pravidiel Slovenského Atletického Zväzu. Žiackej chodeckej ligy sa v školskom roku 2016/2017 môžu zúčastniť žiaci ZŠ ročníka narodenia 2001 a mladší v daných kategóriách a im prislúchajúcich tratiam.

Ocenení budú prví traja pretekári v každej kategórii diplomom a medailou a bude už tradične vyhodnotení aj najhodnotnejší výkon kola.

Hlavnými organizátormi podujatia sú  BCF o. z, , VŠC Dukla Banská Bystria a Športové Gymnázium Banská Bystrica.

Lucia Kršňáková

Pozri tiež

Majstrovskú štafetu chodcov ŠK BCF Dukla BB medzi mladšími žiakmi prebral Filip Krestianko

Prvý prázdninový deň 30. júla 2018 bol pre atlétov kategórie mladších žiakov vyvrcholením sezóny a celoročnej prípravy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *