ŽIAR NAD HRONOM: Sťažnosti na poslancov či primátora bude riešiť nová komisia

Sťažnosťami na primátora, mestských poslancov či hlavného kontrolóra mesta v Žiari nad Hronom sa bude po novom zaoberať komisia zriadená výlučne na tento účel. Jej vznik odsúhlasili na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva samotní mestskí poslanci.

„Doteraz sme nemali prijatý žiadny inštitút, ktorý by sa zaoberal sťažnosťami na volených funkcionárov. Preto bola zriadená komisia, v ktorej majú zastúpenie aj poslanci mestského zastupiteľstva aj členovia normotvornej komisie, ktorí sú neposlanci, teda právnici,“ vysvetlil hovorca mesta Martin Baláž.

Okrem predsedníčky komisie, ktorou sa stala Anna Líšková, ju tvoria ďalší šiesti členovia. Komisia nemôže ukladať sankcie, môže len posúdiť oprávnenosť či neoprávnenosť sťažnosti a odporučiť riešenie.

Sťažnosti na volených zástupcov nie sú podľa Baláža v Žiari bežné. Tento rok síce samospráva eviduje jednu sťažnosť smerovanú na hlavnú kontrolórku mesta, okrem nej však žiadne iné neregistrujú.

■tasr■

Pozri tiež

Remeselná dielňa v turisticko- informačnom centre Horehronie

Priestory turisticko- informačného centra Horehronie v obci Bystrá sa každú stredu menia na malú remeselnú dielňu. …

Jeden komentár

  1. Dobry den casto chodim na sibak a dost mi biju do oci velke haldy malorocnych stromov (topol vrba) a krikov ktore sa povaluju pri starej vodarni v dvoch kopach a pride mi to zbytocne nevyuzite drevo preto by som sa chcel spytat ze ci by sa to nedalo vyriesit zostiepkovanim alebo inym sposobom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *