Žiarska samospráva chce do centra mesta dostať viac zelene 

Žiarska samospráva chce v tomto roku dostať do centra mesta viac zelene. Primátor Peter Antal avizuje, že na Námestie Matice slovenskej by mali pribudnúť stromy aj kvety.

Hovorca mesta Martin Baláž priblížil, že mesto oslovilo odborníkov v tejto oblasti, ktorí by mali navrhnúť, ako by sa dal tento zámer realizovať. Konkrétny projekt by podľa jeho slov mohol byť hotový už na jar. Až potom bude tiež známe, aké náklady si jeho realizácia vyžiada.
Mesto sa aktuálne uchádza aj o prostriedky z environmentálneho fondu na projekt Zelené mesto. V rámci neho by malo byť na území celého mesta vysadených 4000 kusov stromov, kríkov či trvaliek.
Ako podotkol Baláž, ide o koncepčnú výsadbu zelene. Práve nekoncepčná výsadba stromov v uliciach mesta z minulosti je totiž podľa jeho slov problémom. Vo vnútroblokových priestoroch a medzi bytovými domami nie sú výnimkami vysoké stromy, ktoré obyvatelia kedysi s dobrým úmyslom no nevhodne vysadili a dnes spôsobujú problémy.

tasr, foto: ilustračné ek

Pozri tiež

Prestížne ocenenie za duálne vzdelávanie smeruje do Žiaru nad Hronom.

Cenu  Ministerstva hospodárstva SR za „Najlepšiu spoluprácu strednej odbornej školy so zamestnávateľskou sférou pre odvetvia v pôsobnosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *