2. miesto Benjamína Maťašejeho na Európskom pohári dorastencov v džude

Dorastenecký reprezentant v džude a odchovanec Banskobystrickej Dukly Benjamín Maťašeje si opäť posunul svoje výsledkové maximum. Po marcovom bronze z Európskeho pohára dorastencov v ruskej Tule vydoloval tento víkend v rumunskej Cluj-Napoce ešte lesklejší kov –  striebornú medailu za 2. miesto vo váhovej kategórii do 90 kilogramov.

V tejto kategórii turnajový pavúk zviedol dokopy 32 mladých džudistov z 15 krajín, a tak na postup do finále boli potrebné štyri víťazné zápasy. Beny postupne zdolal Moldavca Buragu pred časovým limitom a Basanetsa z Ukrajiny, na ktorého naopak potreboval aj čas v predĺžení, až kým sa časomiera nezastavila na siedmej minúte a dvadsiatej sekunde. Potom nasledoval rýchly zápas o víťaza skupiny s Maďarom Turanszkim a samotné semifinále proti jeho reprezentačnému kolegovi od našich južných susedov Ijjasovi.

Postupom do finále si talent spod Urpína posunul svoje najlepšie umiestnenie v doterajšej kariére a domáce obecenstvo v prekrásnej športovej hale Cluj-Napoca čakalo na strhujúce finále banskobystrického džudistu proti domácemu miláčikovi publika a viacnásobnému víťazovi Európskych dorasteneckých pohárov Cretovi.
Beny sa nezaľakol zvučného mena a od začiatku sa pustil s nasadením do svojho súpera. Zviedol s domácim šampiónom vyrovnanú prvú polovicu zápasu a nedal domácemu publiku možnosť na radosť. Až po jeho nahromadených troch chybách, ktoré boli právom potrestané a v zmysle pravidiel džuda znamenali jeho prehru v stretnutí hansoku-make. Zostal teda jediným, ktorého svetová trojka  – Rumun Cret nedokázal na turnaji poraziť prevedenou technikou.

Na turnaji zaznamenal pekný výsledok aj ďalší Banskobystričan Samuel Ret z ŠKP Banská Bystrica,  ktorý v kategórii do 81 kilogramov obsadil piate miesto.

Branislav Slaný

Pozri tiež

Víkend sa na Štiavničkách ponesie v znamení džuda

Športová hala Dukla na Štiavničkách bude počas tohto víkendu dejiskom už 7. ročníka jedného z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *