Foto: Prelomenie rekordu, vďaka Mikulášom

Vďaka tradícii obohatenej prítomnosťou dvoch našich bystrických olympijských „zlatíčiek“ Anastasii Kuzminonej a Mateja Tótha sa zaplnila Banská Bystrica v chladnú sobotu 7. decembra dobrou energiou a chuťou pomáhať deťom s cystickou fibrózou.

V tento predvianočný čas poctili skvelou účasťou stovky ľudí a podporili tak myšlienku vzájomnej pomoci všetkým, čo to potrebujú.

Vďaka všetkým zapojeným sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 2235 eur, ktorá poputuje pre  o. z . Neónka a bude použitá pre detských pacientov s diagnózou cystickej fibrózy (zakúpenie inhalátorov pre päť pacientov do 2 rokov z DFN BB). S pomocou firmy Celimed- obchodné zastúpenie a autorizovaný servis OMRON pre Slovensko sa podarilo  získať darom 6 ďalších prístrojov, ktoré sa umiestnili cestou  o.z Neónka pre malých pacientov  v Detskej fakultnej nemocnici v  Banskej Bystrici .

Program sa nemenil. Viac ako 10 dní pred podujatím  si ľudia vyzdvihovali svoje štartové čísla a Mikulášske oblečenie v predajni Active Planet outdoor centrum v B. Bystrici na 29. Augusta č. 3.

Do piatku tak urobilo 105 pretekárov a pred štartom podujatia bolo jasne, že  odhad 170 oblečení, ktoré sa komplikovane rezervujú a objednávajú z ďalekých krajín je pod hranicou toho, čo sa 7.12.2019 stane a síce, že bude vypredané. Ďakujeme Vám, ktorí ste to prijali s pochopením a úsmevom na tvári.

Účasť množstva zdravotníckych pracovníkov z DFN podčiarkla význam takýchto aktivít, pretože sami zdravotníci vedia, ako to v podstate s našou prácou pre našich pacientov reálne je.

Aj takéto podujatia sú podčiarknutím nutnosti reálne infomovať verejnosť o aktuálnom „podvýživenom “ stave finacovania a o to väčšia vďaka Fi Celimed a FI MR Diagnostic za pomoc.

V deň D sa počasie tradične tvárilo aprílovo a po snežení sa priplietol mrznúci dážď, po predošlom roku sme boli  pripravení.

Začali sme  na trošku šmykľavom pódiu privítaním spolu s p. M.Tothom a držali minútu ticha za obete tragédie výbuchu plynu v obytnom dome v Prešove.

O.z Crazy WoMen predstavilo o.z Neónka nového prijímateľa prostriedkov, ako výťažku z  nášho charitatívneho behu. Cieľ  bol jasný zakúpenie 4-5 osobných prístrojov pre pacientov z DFN BB.

Vystúpil pán doktor B. Takáč a odprezetoval náročnosť liečby pacientov a hlavne vysvetlil, prečo je potrebné v skorom období u náročných pacientov mať kvalitné prístroje, čo umožní relatívne zlepšenie  celkovej prognózy.

V kultúrnom programe vystúpili  folklórne súbory Kokavan, Urpín a Partizán a naladili bežcov i spríjemnili atmosféru.  Nechýbala tombola a spoločná rozcvička. Po nej  vybehlo, vykráčalo a vykočíkovalo aj za prítomnosti psíkov, vyše 220 mikulášov na krátku trasu necelý kilometer na banskobystrické námestie SNP, kde ich v cieli čakal teplý čaj a kapustnica od majstra kuchára p. Kulhányho a jeho Tiffany teamu. Povzbudzovanie znelo z každého rohu a bol to krásny zážitok, zhodli sa pretekári. Bezpečnosť Mikulášov zabezpečili dopravná polícia SR a Mestská polícia.

Krásne bolo vidieť stovky ľudí pokope s úsmevom a ochotou pomôcť správnej veci. Veď-  SEDIET NESTAČÍ!

Šetrite si Mikulášske oblečenie a ak môžete doneste ho budúci rok (5.12.2020), ochránite tak životné prostredie a zvýšite výťažok z nášho podujatia.

Active Planet, zč, foto: zč

Pozri tiež

Stovky bežcov za jeden víkend prepojili celé Slovensko v behu

Stovky bežcov obdivujúcich prírodné, historické a kultúrne krásy Slovenska, tímový duch vládnuci pri štafetových behoch, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *