7. ročník kultových pretekov divočinou Kremnických vrchov Kordícky Extrém už túto sobotu

20. júla sa vydá takmer 250 priaznivcov trailového behu na kráľovskú 26 km trať zalesneným hrebeňom nad Kordíkmi. Ďalších takmer 900 bežcov ich bude nasledovať postupne na detských tratiach na 200 a 800 m a zážitkových behoch na 5,3 km a 11,7 km. Organizátori očakávajú historicky najvyššiu účasť v 7-ročnej histórii podujatia – bežať by malo viac ako 1 000 registrovaných pretekárov. Ide o najväčšie periodické podujatie v obci so 426 obyvateľmi neďaleko Banskej Bystrice, kde okrem bežcov príde ďalších 500 divákov.

Počas svojej histórie sa Kordícky Extrém stal jedným z najvyhľadávanejších pretekov svojho druhu a výzvou pre vytrvalcov a kondičných bežcov z celého Slovenska. Pravidelne a s obľubou vídať na štarte aj vrcholových športovcov z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Hlavným partnerom podujatia je trojnásobný šampión hokejovej Tipsport Ligy, klub HC’05 iClinic Banská Bystrica, pre ktorého hráčov je už tradične tento beh nielen súčasťou letnej prípravy, ale aj možnosťou stretnúť sa s fanúšikmi a podporiť rozvoj zdravého životného štýlu. Okrem hráčov hlavného tímu sa podujatia zúčastnia aj mladí hráči, ktorí pobežia na 800 m trati. Pre návštevníkov bude k dispozícii majstrovská trofej, možnosť odfotiť sa s hráčmi, či nechať si od nich podpísať suveníry. Pre deti je pripravené malé ihrisko s bránkami, kde si budú môcť vyskúšať svoje hokejové zručnosti. Súčasťou sprievodného programu je tiež žrebovanie o ceny, ale aj tradičný Kordícky guláš pre návštevníkov podujatia.

Kordícky Extrém sú ojedinelé bežecké preteky v neobjavenej prírode pohoria nad Kremnicou a spájajú priaznivcov extrémneho trailového behu i zážitkových bežcov z celého Slovenska.

Podujatie je súčasťou najväčšej bežeckej série na Slovensku – Marathon BB Tour.

Prvý štart na kráľovskej 26 km trati bude už o 8:30 hod., štart Behu chrústov do 5 rokov na 200 m o 8:45 hod., štart detí od 6 do 10 rokov na 800 m, kde sa bojuje o body v Marathon BB miniTour, bude o 9:20 hod., štart bežcov na 11,7 km o 10:00 hod. a štart hobby bežcov na 5,3 km o 10:15 hod.

Vyhodnotenie a žrebovanie o ceny presne o 12:00 hod.

TS: Peter Fabok, ilustračné foto: organizátori

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *