8. ročník podujatia Hurá prázdniny klope na dvere

Máte už program na sobotu 22. júna? Megaúspešné podujatie určené rodinám a deťom je tu pre vás už po ôsmykrát. Zakončite školský rok s deťmi v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici akciou HURÁ PRÁZDNINY 2019, ktorá je aj tento rok súčasťou festivalu dizajnu a umenia  – FUBABY.

Od 10-tej hodiny čaká na vás opäť nezabudnuteľný bohatý program, o ktorý sa postarajú hlavní organizátori spolu s desiatkami partnerov.Najväčším lákadlom bude vystúpenie populárnej dvojice Tom a ELO, ktorá pripraví deťom na pódiu krásnu pesničkovú show. Pódium bude priestorom aj pre prezentáciu talentov z folklórneho súboru Matičiarik, tanečnej školy K-Dance, tanečnej latino školy Ardenza či detí z hudobného centra Sonyta-music.

V tieni stromov, pod rúškom tajomstva, bude pre deti pripravený  Dračí príbeh. Súčasťou predstavenia, ktoré má krásnu kostýmovú i scénickú výpravu, budú aj darčeky pre deti, korunky a papierové meče, ktoré deťom budú pripomínať nádherný zážitok z tohto umeleckého vystúpenia.

Na malých i veľkých návštevníkov čakajú zážitkové stanovištia s rôznym zameraním. Priaznivcov športu poteší tenis, atletika – atletická škôlka, hokej, floorball, džudo, thajský box, karatisti, lukostreľba, strieľať sa bude i s laserových pušiek. Na svoje si prídu aj malí hasiči, ktorým profesionáli predvedú svoju techniku i ukážky svojej práce. Penová show v ich podaní nesmie chýbať. Podujatia tohto typu sa nemôžu zaobísť bez stanovíšť polície, či už mestskej alebo tej štátnej. Ich statické ukážky vozových parkov a výstroje sú vždy obľúbené a vedia rozžiariť detské očká. Stanovištia s enviro zameraním, ktoré zabezpečia pracovníci Národného lesníckeho centra, OZ Vydra a Oblastnej organizácie cestovného ruchu, deťom okrem zábavy pripravia množstvo aktivít súvisiacich s našou prírodou a vtiahnu ich tak do tajov jej krás. Deti si budú môcť preveriť svoje zručnosti napríklad aj pri zatĺkaní klincov, tvorbe lesných mandál zo semienok alebo pri hode metrovicou. Súčasťou podujatia bude aj „živá príroda“, v podaní sokoliarov Sv. Bavona, môžete sa tešiť na ukážky vzácnych dravcov a aj na to, ako rýchlo a vysoko lietajú.

Okrem tajov prírody deti môžu nazrieť aj do tajov hudby a to v stánku Sonyta-music, detského hudobného centra, kde si deti zahrajú na hudobné nástroje. Vytvoriť si vlastný obrázok budú môcť malí aj veľkí pri stánku OZ Kompas – centrum rozvoja a SPOSA BB. Pre najmenších budú pripravené Kubíkové aktivity, pri ktorých si vyskúšajú svoje zručnosti. Obohatením podujatia bude aj virtuálna realita, hádanky pre rozvoj funkčného myslenia a ukážky ved hračiek. Tvorivé dielne, maľovanie na tvár či pocitový chodník, toto všetko na vás čaká a to je len malá časť z celkového pripravovaného programu. Po absolvovaní stanovíšť, na ktorých deti budú zbierať pečiatky, vďaka ktorým dostanú medailu a budú sa môcť zapojiť do bohatej tomboly. Svoju zvyšnú energiu budú môcť využiť na vybláznenie sa v nafukovacích skákacích hradoch, ktoré budú pripravené počas celého dňa.

Súčasťou podujatia budú autogramiády úspešných športovcov VŠC Dukly Banská Bystrica. UMB Hockey Team príde aj s majstrovským pohárom (Sekeras trophy). V priestoroch pred hotelom Lux bude vystavená lesnícka technika s traktormi a zásahovým vozidlom a tí odvážnejší budú môcť vyskúšať i jazdu na motorkách.

Vstupné na podujatie a všetky atrakcie je zadarmo.

Podujatím budú sprevádzať obľúbený moderátor Igor Šimeg a Andrea Urbašíková.

Festival dizajnu a umenia FUBABY sa koná pod záštitou primátora Mesta Banská Bystrica Jána Noska.

 

Teší sa na vás tím OZ Erika Karová s partnermi FUBABY – festival dizajnu a umenia.

OZ Erika Karová, Fubaby, foto: ilustračné mp

 

 

 

 

Pozri tiež

8. ročník podujatia HURÁ PRÁZDNINY sa blíži

Máte už program na sobotu 22. júna? Megaúspešné podujatie určené rodinám a deťom je tu pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *