8. ročník pracovného veľtrhu Študenti – Podniky – Univerzity

Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút a Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou organizujú 8. ročník podujatia s názvom Veľtrh Študenti-Podniky-Univerzity.

Po niekoľkých ročníkoch, ktoré sa väčšinou konali v Bratislave, minulý rok v Košiciach, sa tento rok bude veľtrh konať po prvýkrát v Banskej Bystrici. Podujatie začne o 10.30 hod. okrúhlym stolom na tému „Viacjazyčnosť v podnikovej praxi“ a potrvá približne do 14.30 hod. Diskusia vhodne tematicky doplní podujatie a bude prínosom tak pre zúčastnené podniky z hľadiska ich zamestnávania, ako aj pre študentov, ktorým pripomenie nevyhnutnú konkurenčnú výhodu na trhu práce.

Otvárací príhovor prednesú: J. E. pán Christophe Léonzi, veľvyslanec Francúzskej republiky v Slovenskej republike, pán Ján Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a pán Vladimír Hiadlovský, rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Podujatie je určené predovšetkým gymnazistom a študentom VŠ, ktorí sa budú môcť osobne porozprávať so zástupcami podnikov Dell, ISKE, ING Business Shared Services, Henkel Slovensko, Siemens a mnohými ďalšími. Podujatie otvára príležitosť pre podnikateľské subjekty prezentovať sa s ambíciou hľadania nových energických, ambicióznych a otvorených mladých ľudí, ktorí sú pripravení prispieť k rozvoju ich podniku. V nemalej miere je ambíciou podujatia aj výmena skúseností medzi univerzitným prostredím a podnikateľskou sférou, ako aj diskusia o možnosti prispôsobenia študijných programov potrebám trhu práce.

Nech študenti, ktorí sa plánujú podujatia zúčastniť, neváhajú prísť so svojim životopisom. Tieto podniky hľadajú šikovných spolupracovníkov a ponúkajú aj stáže.

TS: Dana Straková, ilustračné foto: archív UMB

Pozri tiež

Univerzita Mateja Bela je partnerom Banskobystrického samosprávneho kraja

Banskobystrický samosprávny kraj bude užšie spolupracovať s Univerzitou Mateja Bela vo výmene informácií a vo výskume, ktorý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *