Mikuláš Dzurinda navštívi stredné školy v Banskej Bystrici a vo Zvolene

V dňoch 14. – 15. mája navštívi bývalý predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda (dnes okrem iného prezident Inštitútu pre politiku a reformy), spolu s bývalým podpredsedom NR SR Milanom Hortom, spolu tri školy v mestách Zvolen a Banská Bystrica, kde budú so študentami diskutovať o Európskej únii, výzvach, ktorým čelí a jej budúcnosti.

Tieto návštevy a besedy sú súčasťou cyklu prednášok a diskusií so študentami stredných škôl, ktorý organizuje občianske združenie Inštitút pre politiku a reformy, v spolupráci s Nadáciou Konrada Adenauera v Bratislave, pri príležitosti tohtoročného 15. výročia vstupu SR do EÚ a NATO, s cieľom zvýšiť informovanosť mladých ľudí o Európskej únii.

V rámci tohto občiansko-vzdelávacieho projektu si chceme nielen 15. výročie vstupu do EÚ pripomenúť, ale vytvoriť dialóg a aj sa zamyslieť nad tým, čo nám EÚ dala, v čom sme sa naopak sklamali, čo nám ešte Európa môže ponúknuť a čím môže Slovensko prispieť v debate o budúcnosti EÚ. Rovnako máme záujem vytvoriť pre študentov priestor pre výmenu názorov na tažiskové aktuálne témy, posilňovať demokratické postoje a schopnosť študentov kriticky posudzovať celospoločenské dianie.

Besedy na školách sú naplánované nasledovne:

14.5. o 08:00 hod. Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša v BB

14.5. o 10:00 hod. Gymnázium Andreja Sládkoviča v BB

15.5. o 11:00 hod. Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene

TS: Jana Dzurindová, ilustračné foto: IPR

Pozri tiež

Pozvánka na besedu s Erikou Jarkovskou

V pondelok 14. marca 2016 sa v priestoroch pobočky Verejnej knižnice Mikuláša Kováča na Jilemnického …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *