Adam Hriň dvojnásobný majster Slovenska

Cez víkend 7.7.- 8.7.2019 sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska dorastu. Farby nášho Atletického klubu zastupovalo šesť atlétov. Najlepšie sa darili Adamovi Hriňovi, ktorý súťažil v skoku do diaľky a v trojskoku. V sobotu vo veternom počasí, keď sa menil nárazový smer vetra každú chvíľku sa postupne zlepšoval každým pokusom z 630 cm na 723 cm v piatom pokuse, šiesty pokus 714 cm. Škoda vetra lebo každý pokus bol s nedošlapom na doske.

Výkonom 723 cm sa zaradil v historických tabuľkách  17 ročných dorastencov na skvelé 6.miesto. V nedeľu Adam Hriň skákal trojskok a keďže vietor si robil čo chcel, tak sa rozbeh postupne skracoval s každým pokusom o jednu stopu, aj tak sa odrážal cca 30 cm pred doskou. V piatom pokuse skočil 14,20 m s 30-40 cm nedošlapom, čím sa stal majstrom SR.

V hode diskom dorasteniek nám do finále postúpila Lenka Urblíková, ktoré sa  atletike venuje necelý rok. Lenka hneď prvým pokusom 27,28m bola na priebežnom 3.mieste. V konečnom hodnotení obsadila 7.miesto. Druhá naša vrhačka Lucka Bartfayová obsadila výkonom 20,3m konečné 13,miesto. V hode 3kg kladivom sme v súťaži mali dve pretekárky. Luciu Bartfayovú a Lenku Urblíkovú. Obidve pretekárky sa kvalifikovali do užšieho finále. Lucia ,ako budúca kladivárka sa každým pokusom zlepšovala a robila si postupne nové osobáky. Výkonom 32,31m obsadila pekné 5.miesto. Lenka Urblíková výkonom 27,96m obsadila 8.miesto.

V súťaži dorasteniek na 2000 m prekážok nás reprezentovala trojica našich starších žiačok. Najviac sa darilo po“ dlhšej“ tréningovej pauze Ninke Krajčíkovej s novým osobným výkonom 8:44,76 min. obsadila 6.miesto. Katka Kubovčíková výkonom 9:19,06 min. obsadila celkové 9.miesto. Škoda, že Viktória Beňová totálne prepálila prvé dve kolá, čo ju stálo veľa síl, aj keď v závere skvelo finišovala, stačilo to len na 10. miesto  za 9:40,33 min.

Nakoľko cez prázdniny sú už ukončené národné podujatia najbližšie atletické podujatie absolvuje už len Adam Hriň,a to 13.7.2019 medzištátne stretnutie U18 v Trnave pod názvom „International Match U18: Czech Republic (CZE), Hungary (HUN), Slovenia (SLO), Slovakia (SVK) „. Po tomto podujatí spolu s trénerom absolvuje od 16.7. do 19.7.2019 reprezentačné sústredenie vo vrcholovom stredisku x-bionic® sphere v Šamoríne, odkiaľ odchádza reprezentácia Slovenska na EYOF ( letné olympijské hry mládeže do Baku v Azerbajdžane). Držíme mu päste a spolu s trénerom  reprezentácie Radom Dubovským, ktorý sa venuje Adamovej technike  veríme, že stupňujúca sa forma dosiahne vrchol práve na EYOF.

zdroj a foto: tréner Miroslav Rybársky

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *