Advent Stredoslovenského múzea bude aj v znamení remesiel

Banská Bystrica si, podobne ako ďalšie slovenské mestá, tohtoročné adventné obdobie zrejme nepripomenie tradičnými remeselníckymi trhmi či stánkami s občerstvením. Situáciu v tomto smere aj naďalej ovplyvňujú protipandemické opatrenia. Návštevníci Stredoslovenského múzea si ale aj napriek tomu, budú môcť aspoň trochu vychutnať to,  čo im doteraz neodmysliteľne dotváralo obdobie pred najkrajšími sviatkami v roku. V priestoroch múzea sa totiž uskutoční malý „Predvianočný rínok – Ne/tradičný trh remesiel v múzeu“ . Informovala o tom Kristína Hatarová, PR manažér Stredoslovenského múzea. 

Stredoslovenské múzeum sa rozhodlo ponúknuť príležitosť prezentovať výrobky niekoľkých remeselníkov v priestoroch svojich domov už od nedele – 06.12.2020. Drobný vianočný tovar  bude tematicky rozdelený v troch expozíciách: Thurzov dom, Matejov dom a Tihányiovský kaštieľ. V priebehu dvoch týždňov sa v nich na návštevníkov bude tešiť spolu desiatka lokálnych remeselníkov. Návštevníci si budú môcť zakúpiť napríklad produkty na vianočný stôl, drobnosti pre najmenších, či ozdoby a šperky.

Uvedomujeme si, že situácia na Slovensku je aj naďalej pomerne komplikovaná, čo sa týka bežného fungovania, na ktoré sme boli všetci doteraz zvyknutí. Našťastie, brány Stredoslovenského múzea sú pre našich priaznivcov a návštevníkov naďalej otvorené.  Okrem aktuálnych výstav a expozícií sme pre nich pripravili tzv. Predvianočný rínok. Organizujeme ho v spolupráci s remeselníkmi, takže návštevníci budú mať jedinečnú možnosť niečo pekné si od nich zakúpiť. Radi by sme aj takýmto spôsobom potešili verejnosť a aspoň z časti pomohli aj trhovníkom – výrobcom a predajcom, ktorých aktuálne obmedzenia mimoriadne zasiahli. Veríme, že našou akciou prispejeme k  výnimočnej vianočnej atmosfére…“,

vysvetlil riaditeľ SSM Marcel Pecník.

„Predvianočný rínok – Ne/tradičný trh remesiel v múzeu“ môžete navštíviť  od 06.12. až do 20.12.2020, a to počas otváracích hodín  expozícií Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici. Vstup a pobyt v múzeu sa aj v tomto prípade riadi platnými protiepidemiologickými opatreniami.

 

 zdroj a foto: TS SSM, ilustračné foto pixabay

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *