Adventný čas a prípravy na Vianoce v Komunitnom centre Fončorda pokračujú aj tento týždeň

V utorok 11. decembra od 14,30 hod.  môžu prísť návštevníci  pomôcť zdobiť  vianočné komunitné stromčeky v interiéri aj exteriéri, bude sa piecť medzigeneračne a môžete sa prísť pomôcť , prípadne sa  naučiť piecť medovníčky, ktoré sa budú v sobotu počas akcie Komunitné Vianoce zdobiť. Bude prebiehať burza rodinných receptov na medovníčky a vianočné pečivo.

Sobotu 15. decembra od 9,00 do 15,00 hod. poďakujú koordinátorky komunitného centra  všetkým dobrovoľníkom, partnerom a priaznivcom za pomoc počas celého roka,  obyvatelia sídliska môžu spoločne stráviť krásny deň pri vianočnom komunitnom punči, kapustnici, v tematických vianočných tvorivých dielňach,  kde si návštevníci budú môcť vyrobiť aj originálne vianočné pozdravy a menovky na darčeky, na detskom predstavení Divadielka z klobúka  o 11,00 hod. O snehuliakovej mrkve, obdarúvaním  detských dobrovoľníkov a rodiniek, ktorým chcú organizátori uľahčiť a skrášliť sviatky. Povedať každému, že Nie je sám a na každom osude záleží. „Nie sme ľahostajní a vieme si pomáhať, každý keď sa vzdá kúska, spolu bude dosť“. Povedali koordinátorky z komunitného centra.

 

Ďalej dodali: „Pokúsime sa dofinalizovať s Imrom Kováčom aj úchyty na vtáčie búdky, ktoré sme nedávno vyrobili a osadíme ich v komunitnej záhrade. Ak sa chcete ešte zapojiť do našej zbierky „Plné srdce, plné dlane“ (Zbierka pre osamelých a ľudí v núdzi), nie je problém, v ktorýkoľvek z týchto dní niekoho na Havranskom nájdete.“ Zbierajú sa trvanlivé pochutiny (káva, čaj, kakao, cukor, sladkosti, servítky, drobnosti), teplé oblečenie ako čiapky, rukavice a šále.

19. decembra budú  o 17,00 h od. čítať deti dospelákom Vianočné rozprávky. Najkrajšie príbehy píše život, najintímnejšie zážitky máme z rodiny. Z chvíľ, ktoré sú výnimočné a sviatočné, kedy venujeme jeden druhému okamih prítomnosti…

Dospeláci, zastavte sa v adventnom čase, príďte si posedieť pri šálke horúceho čaju! Zabalíte sa do deky a deti vám prečítajú vianočné rozprávky. Vy im porozprávate, v čom boli vaše Vianoce iné vtedy ako dnes…

Všetkých srdečne týmto pozývame do KC Fončorda!

V komunitnom centre pestujú vzťahy, aj tento mesiac a tento týždeň, aktívne, s vami a pre vás.

Tie obyčajne ľudské, sídliskové medzigeneračné a bez bariér…

 

KC Fončorda, foto: mp

Pozri tiež

Pozvánka: LÁSKAvosť v komunite

Obľúbené februárové komunitné podujatie pod názvom „LÁSKAvosť v komunite“ na Fončorde je dôkazom toho, že …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *