Aj v druhom štvrťfinále MIBA prehrala s Lučencom

V druhom štvrťfinálovom zápase chcela domáca Lion car MIBA Banská Bystrica zvíťaziť a tým vyrovnať sériu. V prvom meraní síl vyhral Lučenec na domácej palubovke 5:2.

Lion car MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 3:6 (1:5) – na zápasy 0:2

Góly: Oliveira, Rafanides, Tužinský – Matheus 2, Gustavo, Ricardo, Dentinho, Serbin.
ŽK: Rafanides, Konder – Lucas, Marlon.

Zostava Banská Bystrica: Hanakovič (Maliňák) – Konder, Vajda „K“, Čief, Dobrota, Lemes, Oliveira, Maciel, Rafanides, Hendrius, Tužinský.

„V domácom zápase sme chceli stav série vyrovnať. Od začiatku sa zápas niesol v podobe aktivity na obidvoch stranách, no bohužiaľ naše šance v prvom polčase, až na jednu, ostali nevyužité. Naopak súper dvakrát prestrelil našu obranu a trikrát využil katastrofálne chyby v našej rozohrávke. Výsledok 1:5 bol po polčase alarmujúci, ale domáci chalani v druhom polčase ukázali ako neraz v tejto sezóne, že vedia zabojovať a keď im vyjde jedna, dve akcie, dostanú pod tlak aj takého súpera akým je Lučenec. Škoda len, že na góly Rafanidesa a Tužinského po pekných akciách nenadviazala v aktivite aj zahraničná štvorka. Výsledok zápasu ma veľmi mrzí, nakoľko sme ponúkli súperovi prvý mečbal na ich pôde, kde sa však opäť pokúsime zabojovať o víťazstvo,“

povedal Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica.

„K zápasu sme pristúpili zodpovedne. V 1. polčase sme si vytvorili dostatočne veľký náskok 5:1. Mrzí ma v 2. polčase desaťminútová pasáž, kde sme inkasovali zbytočne dva góly a súper sa dostal späť do zápasu (3:5). Takýto skrat si nemôžeme dovoliť v play off. Šťastie, že sme potom ešte strelili dva góly (3:7) a kontrolovali priebeh hry až do konca. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Banskej Bystrice. Teraz nás čaká 3. štvrťfinálový zápas, na ktorý sa potrebujeme dobre pripraviť a ukončiť túto sériu na 3:0,“

zhrnul priebeh stretnutia tréner hosťujúceho Mimel Lučenec, Marián Berky.

Tretí zápas je na programe v piatok o 19:00 hod. v športovej hale Arena v Lučenci. Banskobystričania sa budú snažiť prekvapiť favorita a zaknihoval prvú výhru v sérii.

TS: Lukáš Berec, foto: Marek Odaloš

Pozri tiež

Naši dvaja hráči odohrali Turnaj štyroch krajín v Poľsku za seniorskú reprezentáciu

Slovenská futsalová reprezentácia sa od 23. do 25. septembra zúčastnila Vyšehradského pohára v Poľsku. Vo …