Aj vďaka týmto študentom môže Banskobystrický kraj napredovať

Už tretí rok rozvíjajú mladé talenty v Banskobystrickom samosprávnom kraji, pomáhajú meniť vzdelávanie na školách a prinášajú mladým ľuďom príležitosti, ktoré im pomôžu lepšie sa uplatniť v budúcnosti.

Rozvojový program Show your talent prešiel náročným obdobím v školskom roku 2020/2021, ktorý bol ovplyvnený pandemickou situáciou. I napriek tomu sa ho podarilo zrealizovať na SPŠ dopravnej vo Zvolene a SOŠ v Tisovci. Realizátori programu OZ TEAM a CVČ – JUNIOR BB hľadali nové spôsoby neformálneho vzdelávania v online priestore, aby študentom umožnili plnohodnotný osobnostný rozvoj.

Nevzdali sa, i keď to bolo náročné

Jednou z hlavných životných zručností, ktoré sa snažia organizátori programu naučiť študentov je to, aby sa nevzdávali. V živote nás stretne mnoho náročných situácií, ku ktorým je potrebné postaviť sa zodpovedne a nakoniec dokázať istým spôsobom nemožné.

Tak, ako sa to nakoniec podarilo aj účastníkom Show your talent, ktorí absolvovali dve online víkendové školenia a dotiahli do úspešného konca ich študentské projekty.

„Oceňujem odhodlanosť študentov, ktorí sa počas pandemickej situácie nevzdali a prispôsobili sa podmienkam, “

konštatuje koordinátor SPŠ dopravnej  Marián Hríň.

Jeden z projektových zámerov bol zameraný na útulky a  rodiny v sociálnej núdzi. Študenti dokázali, že keď sa chce, tak sa dá vždy pomôcť aj tým najmenším a najslabším.

Myslím, že je na škole veľa dobrých duší, ktorým nie je ľahostajný nemilý osud niektorých ľudí alebo zvierat. Je to pre nás jednoduché zbaviť sa starších, nepotrebných vecí, kúpiť si zákusok a tým výrazne niekomu pomôcť. Urobíme jednu malú vec pre nás, no veľkú pre tých vonku,“

hovorí realizátorka študentského projektu Katarína Škultíková.

Spoznali svoje silné a slabé stránky

Jedným z cieľov programu je, pomôcť študentom objaviť ich skryté talenty, o ktorých samotní študenti možno ani netušia. Študentom okrem realizátorov programu pomáhali mentori, ktorí im odovzdávali v rámci svojho voľného času skúsenosti, ktoré získali  počas ich životnej praxe.

V aktuálnom ročníku patrili medzi mentorov napríklad: Martin Matuška (Majiteľ a CEO, Matuška Motoršport), Andrea Dolinská (predsedníčka Rady mládeže BBSK), Michaela Čajková (Útvar čestnej stráže prezidentky SR) a mnoho ďalších, ktorých nájdete na webe Show your talent.  Podľa realizátorov programu sa z mentorov stali „oporné stĺpy“, o ktoré sa študenti mohli oprieť aj v náročných situáciách, ktoré sa im na začiatku zdali  nezvládnuteľné.

Ako už býva zvykom, záverečnú bodku za programom dajú samotní študenti SPŠ dopravnej vo Zvolene 15. júna  2021 na záverečnej online konferencii na Sliači, ktorú môžete aj vy sledovať prostredníctvom  FacebookYouTube stránok programu Show your talent.

Projekt je finančne podporený Banskobystrickým samosprávnym krajom a Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja, n.o.

Zdroja foto : archív Show your talent

Pozri tiež

TATRANSKÉ SÚSTREDENIE ADEPTOV ŠTARTU NA EYOF 2022

„V nedeľu 17. októbra sa zišla na Štrbskom Plese v hoteli Toliar tridsiatka nádejných atlétov ročníkov 2006 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *