Ak to mesto s cestovným ruchom a oživením námestia myslí vážne, tak riešenie parkovania už neznesie dlhší odklad

Na nedávnom banskobystrickom Liberálnom klube sa vrátil primátor Banskej Bystrice Ján Nosko k svojmu predvolebnému sľubu – venovať problému parkovania v meste adekvátnu pozornosť – a vyjadril nespokojnosť so súčasným zmluvným vzťahom.

Podpredseda Komisie MsZ pre regionálny rozvoj, medzinárodné vzťahy a cestovný ruch, Maritn Klus, potvrdzuje množstvo podnetov na mimoriadne zle nastavený systém parkovania nielen od občanov Banskej Bystrice, ale aj návštevníkov nášho mesta.

„Vadí im, že je parkovanie spoplatnené aj po 17.00 hod., v sobotu, resp. že nie je možné odvodiť dĺžku parkovania do vhodenej sumy. Plne sa s týmito výhradami stotožňujem, a preto okrem neprijateľného zmluvného nastavenia vzťahu medzi mestom a súkromnou spoločnosťou EEI, považujem za kľúčové riešiť aj tieto problémy,“ doplnil Klus.

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko sa zároveň vyjadril, že už dlhšie prebiehajú rokovania medzi vedením mesta a spoločnosťou EEI, s. r. o., ktoré by súčasný stav zmenili.

„Aj preto predkladám už na utorkové zasadnutie MsZ poslanecký návrh uznesenia, ktorý zaviaže primátora konať vo vzťahu k spoločnosti EEI aj v tejto veci a predložiť MsZ výsledky rokovaní s touto spoločnosťou už na septembrovom zasadnutí MsZ. Ak to totiž mesto s cestovným ruchom a oživením námestia myslí vážne, tak riešenie parkovania už neznesie dlhší odklad,“ uzatvára Martin Klus.

(r)

Pozri tiež

Tomáš Klus v Banskej Bystrici už dnes

Už dnes odštartuje svoj ďalší koncert v banskobystrickom Ministri of Fun na banskobystrických Troskách český pesničkár …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *