Anastasia Kuzminová, Matej Tóth a ďalší športovci krstili životopisnú knižku

Anastasia Kuzminová, Matej Tóth, Zuzana Žirková a Vladimír Konský pokrstili najnovšiu knižku Zuzany Kubašákovej s prvkami ich vlastnej biografie. Motivačná knižka Víťaz je v každom z nás zanecháva čitateľom jednoznačný odkaz – víťazom sa človek nerodí, ale postupne stane.

Víťaz je v každom z nás je piatou knihou Zuzany Kubašákovej. Autorka detských bestsellerov Škriatok v pyžamku a Víla zo šatôčky, bývalá basketbalistka, v piatich beletrizovaných príbehoch približuje vrcholových športovcov ako obyčajných ľudí, ktorí kedysi tiež boli normálnymi deťmi so svojimi snami a túžbami. 

V spomienkach športovcov ožívajú ich skutočné športové začiatky. Prenesieme na ich prvý tréning, zažijeme prvú súťaž či iný neopakovateľný moment ich kariéry. Súčasťou príbehov sú aj spomienky na ich rodinné zázemie, rozhovory s rodičmi a trénermi, či iné okamihy, ktoré im ostali v pamäti. Úprimné spovede športovcov poodhaľujú veľkú časť ich súkromia, vnútorného prežívania a jedinečného videnia sveta.

“Nech prináša radosť, nech motivuje, nech inšpiruje, a keď sa nájde hoci len zopár tých malých čitateľov, ktorí sa vďaka knihe nadchnú, ktorí vydržia prekonať prekážky, bude to naše ďalšie víťazstvo,”

zaprial knihe Matej Tóth. archív Roman Uhliar

“Táto knižka je o splnených snoch. Ja si myslím, že aj vďaka tejto knižke budú deti viac veriť, že majú právo snívať a ten sen sa raz splní. Je tu päť príbehov. Ja prajem tejto knižke, aby každý z piatich príbehov trafil čitateľa presne do srdca a zanechal v každom z vás tie najpríjemnejšie pocity a aby ste s touto knižkou boli spätí, ”

dodala Nasťa Kuzminová.

Športovci pokrstili knižku v kruhu rodiny, priateľov a kolegov z Vojenského športového centra Dukla svojimi medailami. Spomedzi piatich šampiónov chýbal len Richard Nagy, ktorý sa aktuálne pripravuje na Majstrovstvá Európy v plávaní v krátkom bazéne. Svoje prianie odovzdal prítomným formou videonahrávky.

Emotívne motivačné príbehy a úprimné odkazy športovcov doplnili nádherné portréty maliarky Andrey Magovej, ktoré zdobia obálku knihy. Originály portrétov odovzdala maliarka športovcom spoločne s riaditeľom vydavateľstva Taktik, M. Tokarčíkom priamo na krste.

Víťaz je v každom z nás je motivačným čítaním, ktoré poteší nielen mladých športovcov, ale aj dospelých fanúšikov. Víťaz vychádza vo vydavateľstve TAKTIK a kúpite ho na https://www.taktik.sk/vitaz-je-v-kazdom-z-nas/.

TS TAKTIK vydavateľstvo, s.r.o., Erika Bernátová, foto : archív Roman Uhliar

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *