Ars Poetica s medzinárodnou účasťou a prekvapením

Vo štvrtok 14. októbra sa v Cikkerovej sieni v Banskej Bystrici uskutočnil už XI. ročník  Ars Poetica Neosoliensis (APN).

Podujatím sprevádzal organizátor, básnik a viacnásobný laureát literárnych súťaží  Miroslav KAPUSTA. Medzi hosťami vystúpili s poéziou básnik, publicista, reportér, kultúrny animátor, učiteľ, futbalový tréner Ján Picheta  a  básnik, satirik Romuald Karwik z Poľska. Básnika spevák Piotr Zemanek obohatil podujatie okrem poézie, aj svojimi piesňami a hrou na gitare. Alica Hancková potešila hudobné srdiečka hrou na klavíry. Vladimír Petrovič rodák zo Skalice, povolaním archivár, historik a genealóg potešil milovníkov poézie veršami. Z Českej republiky prišla potešil svojimi veršami Jarmila Moosová, kotrá pôsobí ako riaditeľka Rómskeho strediska v Hodoníne a je členkou Literárneho kruhu autorov Hodonínska, Klub a autorov a priateľov literatúry na Záhorí a ďalších. Je prezidentkou združenia „Po stranách Moravy“, ktoré každoročne usporadúva rovnomenný letný medzinárodný poetický festival striedavo v Českej a Slovenskej republike.

Mimoriadnou vsuvkou do programu bolo slávnostné odovzdanie šeku na neuveriteľných 3.090,45 eur pre OZ SVETIELKO NÁDEJE – detská onkológia, ktoré sa vyzbierali na športovo-charitatívnom podujatí  2. októbra „Nultého“ ročníka BANSKÁ BYSTRICA – KROK ZA KROKOM 2021.

„Bolo mi cťou, že som sa na tom mohol podieľať a vytvoriť zároveň aj priestor v rámci APN, k ich slávnostnému odovzdaniu a pre pomoc detským onkologickým pacientom, za čo ďakujem najmä Nadácii Eriky Karovej a najbližším ľuďom okolo nej  Jozef Hucman a Miroslava Zvončeková.“ povedal Miroslav Kapusta.

Výťažok z podujatia prevzala zástupkyňa OZ Svetielko nádeje Vanda Prandorfyová, ktorá poďakovala organizátorom a všetkým účastníkom podujatia za podporu krásnej veci.

“ V mene organizátorov ďakujeme  Mirovi Kapustoci, otcovi myšlienky, všetkým sponzorom, dobrovoľníkov, partnerom, účastníkom, umelcom, ktorí prišli podporiť túto skvelú vec a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Veľké ďakujeme!“ povedala Erika Karová.

Súčasťou APN bola aj charitatívna vernisáž organizovaná Ankou Drevickou, s výťažkom z plánovaného predaja obrazov pre ďalšie tri zdravotne postihnuté deti. Vďaka  patrí všetkým, ktorí sa na zbierkach podieľali, ako i prítomným, ktorí  tieto krásne okamihy prišli zdieľať počas poeticko-hudobného programu, opäť s medzinárodnou účasťou účinkujúcich.

 

zč, foto:  APN, zč

Pozri tiež

Slovenská republika potrebuje užšiu spoluprácu s ázijskými krajinami

„Posledné desaťročia sa vyznačujú postupným presunom geopolitického a ekonomického ťažiska svetovej politiky do indicko–pacifického regiónu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *