Bábkové divadlo na Rázcestí otvára svoje brány novej divadelnej sezóne, deťom aj dospelým!

Medzinárodný festival Bábkarská Bystrica TOUR 2016 viac než úspešne otvoril novú divadelnú sezónu 2016/2017.

Po 5 dňovom maratóne, počas ktorého si mohli diváci a diváčky celého regiónu užiť 23 predstavení v podaní súborov zo 7 krajín sveta, si od 9. októbra opäť budú môcť vychutnať divadelné lahôdky v podaní hercov a herečiek domáceho divadelného ansámblu. BDNR hrá v nezmenených hracích časoch: každý utorok a stredu o 19.00 hod. inscenácie pre dospelých a každú nedeľu o 16.00 inscenácie pre deti. Do programu doobedňajších nedeľných produkcií (o 10.00 hod.), ktoré zvykli bývať venované najmenším deťom, divadelníci/čky zaradili nový rodinný projekt Familiárium, s podtitulom Rodinná púť do sveta rozprávok. Interaktívne predstavenie pre všetkých od 3 do 99 rokov sa hneď po premiére 17.9. stalo rodinným hitom! Vy ho budete môcť zažiť už v nedeľu 16.10. a v nedeľu 30.10. o 10.00 hod. vo viacerých priestoroch Vily Dominika (Teátrium, divadelná kaviareň, divadelná sála). Viac o Familiáriu nájdete na webovej stránke divadla.

Láska, láska, láska…

Prvé predstavenia pre dospelých v sezóne 2016/2017 lákajú na (zdanlivo) tradičnú tému, ktorá je ako inak podaná v netradičnom spracovaní, rovnako ako vo vizuálne pôsobivej forme. Šokujúcou výpoveď na tému „milenka“, z pera rakúskej autorky Elfriede Jelinek, ovenčenej nobelovou cenou, otvoria herečky BDNR sezónu pre dospelých v utorok 11. októbra. Príbeh ambicióznej Brigity, krehkej a neskúsenej Pauly a ich ne/láskavých osudov podaný v humornom, až parodickom spracovaní, sľubuje silný zážitok v netradičnom formáte. Drsná love story z cyklu literatúra-slovo-divadlo nenechá nikoho chladným – chladnou? Milenky začnú svoje rozprávanie o 19.00 hod. v divadelnej sále.

Hneď na druhý deň na vás čaká komorný zážitok v divadelnom Teártiu Vily Dominika. Viac-uhlovou optikou sa pozriete na rôzne premeny lásky, od lásky mladíckej, dievčenskej, túžobnej a naivnej, až ku každodennej láske materskej, zápasiacej s problémami správneho prístupu k výchove, chorobou, dokoca smrťou svojho dieťaťa. Život z jeho úsmevnej i smutnej stránky zachytávajú poviedky slovenských klasičiek: Eleny Maróthy-Šoltésovej: Moje deti a Boženy Slančíkovej Timravy: Za koho ísť? Bábkové divadlo na Rázcestí vám ich ponúka v citlivo vyváženom a vizuálne pôsobivom spojení pod názvom: Variácie lásky. 

bdnr

Bolo to výborné! Dej príbehu v nás vyvolal všetky pocity, či už zimomriavky, slzy… Fakt nádherné, herečky aj režisérka majú veľký talent a cit pre kreativitu. ĎAKUJEME!

Úžasné predstavenie, skvelé herecké výkony, nezabudnuteľný zážitok. Ďakujem.

Poznamenali na margo večera plného lásky diváci a diváčky v uplynulej sezóne. Vy máte príležitosť zažiť lásku vo všetkých jej podobách už 12. 10. o 19.00 hod.

Bábkové divadlo na Rázcestí sa drží motta, ktoré rezonovalo ako podtitul 20. ročníka festivalu a svoje brány v novej sezóne otvára pre divákov a diváčky všetkých veľkostí! Príďte sa presvedčiť!

Viac informácií o vstupenkách a programe BDNR nájdete na webovej stránke divadla: www.bdnr.sk.

zdroj a foto: bdnr, Monika Tatarková

Pozri tiež

DIVADELNÉ JARNÉ PRÁZDNINY V ROKU SLOVENSKÉHO DIVADLA 2020

Bábkové divadlo na Rázcestí viac rokov pripravuje intenzívny jarnoprázdninový program venovaný najmä školáčkam, školákom , …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *