Program na december: Bábkové divadlo na rázcestí

PRE DETI

 Nedeľa 3. december o 16.00 hod.

v sále, MIKULÁŠSKE PREDSTAVENIE! Bela Schenková podľa predlohy Charlesa Perraulta KOCÚR V ČIŽMÁCH Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní, spojená s príchodom divadelného Mikuláša a sladkým prekvapením. Dĺžka predstavenia: 50 min. Vstupné: 4 € Pre deti od 3 rokov. S finančnou podporou MK SR.

Nedeľa 10. december o 16.00 hod.

v sále, Bela Schenková na motívy rozprávok K. J. Erbena DVE ROZPRÁVKY NA BRUŠKU: O JURKOVI S KOZOU A O DOBROMILOVI A LENIMÍROVI Inscenácia na motívy staročeských rozprávok s využitím tradičných bábok v netradičnej bábkovej scéne. Dĺžka predstavenia: 45 min. Vstupné: 3,50 €, predpredaj 3 € Pre deti od 3 rokov.

 

Nedeľa 17. december o 16.00 hod.

v divadelných priestoroch, RODINNÁ PÚŤ DO SVETA ROZPRÁVOK: FAMILIÁRIUM Šípková Ruženka, Starý Bodrík a vlk, Statočný cínový vojačik, voľná téma, v podaní divákov a diváčok a hercov a herečiek BDNR. Dĺžka predstavenia: 80 min. Vstupné: 4 €, predpredaj: 3,50 € Pre všetkých od 3 do 99 rokov.

S finančnou podporou FPU a mesta BB.

PRE DOSPELÝCH 

Utorok 12. december o 19.00 hod.

v sále, Iveta Horváthová EURÓPA V KOREŠPONDENCII Divadelné randevú s osobnosťami európskej minulosti.  Intímne, verejné, ľúbostné, tajomné spovede duší, ktorých osudy prenikli až do našej prítomnosti. Vstupné: 6 €, predpredaj: 5,50 €, študenti, študentky: 5,50 €, predpredaj: 5 €, seniori, seniorky: 3 €

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Utorok 19. december o 19.00 hod.

v sále HOSŤ NA RÁZCESTÍ! ŠTÚDIO 12, Bratislava, Jana Juráňová, MISKY STRIEBORNÉ, NÁDOBY VÝBORNÉ Ostrovtipný pohľad na neromantickú realitu romantickej generácie. V inscenácii ožívajú postavy štyroch známych žien – Adely Ostrolúckej, Aničky Jurkovičovej, Maríny Pišlovej a Antónie Sekovičovej, ktorým sekunduje Ján Kalinčiak. Dokumentárne presvedčivá realita sa strieda s konfrontáciami ilúzií a zaužívaných obrazov o národnom hnutí a jeho predstaviteľoch. Účinkujú: Rebeka Poláková, Zuzana Konečná, Danica Matušová, Zuzana Porubjaková/Kristína Tothová a Ľubo Bukový

Režisérka Alena Lelková bola nominovaná na ocenenie Dosky 2015 v kategórii Objav roka.

Vstupné: 5 €, študenti, študentky: 3€

Zmena programu vyhradená!

Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica, Monika Tatarková

Pozri tiež

V Bábkovom divadle na Rázcestí vianočne i povianočne

Plánované predstavenia BDNR od 18. decembra do 10. januára boli na základe opatrení súvisiacich s koronavírusom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *