Banská Bystrica pokračuje v obnove ciest a chodníkov

Pracovníci nepoľavili ani počas letných mesiacov a v súčasnosti ukončujú práce na uliciach Terézie Vansovej, Martina Rázusa a v Lazovnej pri Základnej škole Jána Bakossa. Už v najbližšom období pribudnú LED svietidlá pred priechody pre chodcov a v niektorých lokalitách sa na podnet obyvateľov obnovia čiary parkovacích miest.

Ďalších 100 000 eur do obnovy miestnych komunikácií (MK)

Za posledné obdobie sa zrealizovala obnova súvislého úseku cesty na ulici Terézie Vansovej a lokálne opravy na Čerešňovej ulici, v Podháji, na Mládežníckej ulici i pri Mýte na križovatke ulíc Partizánska cesta – Jegorovova. Obnovy sa dočkala aj miestna komunikácia medzi bytovými domami na ulici Martina Rázusa 21 a 30. V súčasnosti sa pracuje na úseku vo vnútroblokovej časti pri bytových domoch 17 až 21 a dokončujú sa lokálne vysprávky na ulici Terézie Vansovej (45 000 eur). V týchto dňoch pokračuje aj kompletná obnova chodníkov v Lazovnej ulici. V úseku od Základnej školy J. Bakossa smerom do centra pracovníci dokončujú posledné úpravy a intenzívne pracujú na obnove chodníka smerom na Severnú ulicu (55 000 eur). V najbližšom období začne mesto s opravami MK vo vnútrobloku Družby 9 – 15 a vo vnútrobloku Švermova 17.

Obnova vodorovného dopravného značenia

V každej mestskej časti vykonala samospráva údržbu priechodov pre chodcov, ktoré boli slabšie viditeľné. Použitie technológie studených plastov prináša dlhšiu životnosť vodorovného dopravného značenia a aj vďaka nej môže mesto investovať aj do iných opráv. Na základe podnetov od Banskobystričanov pristúpi správca miestnych komunikácií aj k obnove vodorovného dopravného značenia na parkovacích plochách. Obnovených bude 1050 parkovacích boxov. Práce by sa mali začať už druhý augustový týždeň a to na uliciach THK, Družby, Podháj, Radvanská, Sládkovičova, Magurská a Javornícka. Mesto bude v najbližších dňoch kontaktovať správcov bytových domov, aby obyvatelia uvoľnili vo vybraných lokalitách a časoch parkovacie miesta.

TS a foto: Dominika Mojžišová

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *