Foto: Banská Bystrica už tradične doma porazila Nové Zámky

Banská Bystrica a Nitra majú po 50. kole najvyššej slovenskej hokejovej ligy už po 100 bodov. V tesnom závese sú však stále aj Zvolen, ktorý stráca len dva body a Košice so stratou 3 bodov na líderskú dvojicu. Trenčín po prehre v Nitre stráca 6 bodov a patrí mu piata priečka.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HC Nové Zámky 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 5. Tamáši (Ďatelinka), 16. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 25. Hohmann (Brittain, Mihálik), 34. Bartánus (Faille), 37. Asselin (Bortňák, Faille), 59. Kubka (Faille, Asselin) – 31. Lorraine (Tužinský), 53. Rehák (Plášil). Rozhodovali: Lauff, T. Orolin – Rojík, Gegáň, vylúčení 5:4, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 2425 divákov.

HC’05 iClinic B. Bystrica: Lukáš – Pretnar, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Delisle, Trecapelli, Sedlák, Brejčák – Asselin, Faille, Giľak – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Lamper, Bortňák, Brittain – Gabor, Češík, Kabáč

HC Nové Zámky: Baroš – Novák, Plášil, Hruška, Jass, Husák, Salija, Šimek, Tužinský – Zbořil, Šimun, Dubec – Varga, Jurík, Hřebejk – Lorraine, Novotný, Škoda – Saulietis, Ondrušek, Rehák

Domáci mali podľa očakávania zápas pevne vo svojich rukách. V prvej tretine im dva góly stačili na to, aby ho mohli aj pokojne dohrať a keď pridali v druhej ďalší, odbudli im aj prípadné starosti. V 5. min Tamáši využil bojovnosť Ďatelinku pri mantineli, s jeho nahrávkou naložil príkladne a po dlhej kľučke prvýkrát prekonal bekhendom Baroša v bránke. V 16. min zasa vynikol gólovo strelou z medzikružia Bartánus po spolupráci s Hohmannom a v 25. min to bol opäť Hohmann, ktorý z ostrého uhla prekrásne vymietol ‚šibenicu‘.

Okrem samotných gólov si ‚barani‘ vypracovali množstvo šancí, prestriedali sa pri nich Tamáši, Bartánus, Asselin, Gabor i Bortňák, navyše v 12. min nepremenil trestné strieľanie Lamper. V 31. min sa predsa len hostia, ktorí si dovtedy vypracovali len pár možností, dočkali, keď Lorraine zužitkoval vyrazený puk. Na odpoveď domácich sa dlho nečakalo, najskôr Češík nastrelil hornú žŕdku a v rovnakej 34. min pri prečíslení s Faillem presne namieril v oslabení Bartánus. Znížiť mohol Zbořil v 37. min pri samostatnom nájazde, o tom, ako zakončovať, ukázal vzápätí v presilovke Asselin s virtuóznym uvoľnením pred bránkou. Vzruch do zápasu priniesla ešte pred koncom tretiny aj tvrdá bitka pomstiteľa Bartánusa s vinníkom Dubecom. Podobné vášne sa už do záverečnej časti nepreniesli, dohrávalo sa pokojne, domáci spokojní s výsledkom, hostia zmierení s prehrou. O kozmetické úpravy sa postarali ešte v 53. min šťastným spôsobom spoza bránky Rehák, keď nastrelil brankára Lukáša a Kubka strelou od modrej v 59. min.

tasr, foto: mp

Pozri tiež

Video│Blafák – Zlatý hetrik

Tri tituly po sebe, roky hokejového ošiaľu v Banskej Bystrici, 6. titul Mateja Češíka, kanadsko-americko-slovenská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *