Banská Štiavnica na dotáciách prerozdelí tento rok celkom 38.000 eur

Mesto Banská Štiavnica prerozdelí tento rok na dotáciách 38.000 eur. Najviac finančných prostriedkov, 24.000 eur, poputuje pre žiadateľov z oblasti športu. Naopak najmenej, 1000 eur, je určených pre žiadateľov z oblasti školstva.

Banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva odsúhlasili dotáciu 12.350 eur pre Futbalový klub Sitno Banská Štiavnica, 3800 eur pre Plavecký klub Banská Štiavnica a 3900 eur pre Športový klub Atléti BS. Tieto prostriedky chcú spomínané kluby využiť na svoju činnosť v roku 2018.

Poslanci sa tiež rozhodli podporiť Slovenský červený kríž 1300 eurami, pričom dotáciu chcú použiť na náklady súvisiace s projektom So zdravím a za poznaním.

Na projekt Promenáda okolo jazera na Počúvadlianskom jazere použije dotáciu 1500 eur občianske združenie Sitnianski rytieri. Poslanci tiež podporili Kalvársky fond. Dotáciu 1500 eur chce použiť na projekt Úprava vstupného chodníka na Kalvárii.

Rovnakú sumu vo výške 1500 eur odobrili poslanci aj občianskemu združeniu Túlavá labka, ktoré chce poskytnuté prostriedky použiť na projekt Kastrácie pouličných mačiek a sučiek.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *