Banská Štiavnica: Prepravnú službu môžu seniori využiť aj na dopravu na bohoslužby

Prepravnú službu, ktorú mesto Banská Štiavnica zaviedlo ešte v minulom roku, môžu miestni seniori po novom používať aj na dopravu na bohoslužby či návštevu úradov. Mestskí poslanci pred časom rozhodli aj o tom, že ju budú môcť využívať seniori od 62 rokov, a nie od 65 rokov, ako tomu bolo doteraz.

Prednostka Mestského úradu v Banskej Štiavnici Ivana Ondrejmišková priblížila, že poslanci tiež schválili zvýšenie sumy za poskytovanie prepravnej služby, ktorú hradí mesto. Oprávnení obyvatelia platia za jednu jazdu v meste jedno euro, pričom mesto dopláca po novom poskytovateľovi služby na jednu jazdu v meste 0,50 eura. Mimo mesta platia záujemcovia o službu 0,40 eura za kilometer a mesto dopláca poskytovateľovi po novom 0,15 eura za kilometer.

Prepravnú službu môžu využívať len obyvatelia mesta, ktorí tu majú trvalý pobyt. Využiť ju môžu aj na prepravu do zdravotníckeho zariadenia v meste alebo mimo mesta, na prepravu do zariadení sociálnych služieb v okrese Banská Štiavnica či na prepravu pri nástupe na kúpeľnú liečbu. Podľa Ondrejmiškovej sa služba od svojho zavedenia osvedčila a medzi miestnymi seniormi je o ňu veľký záujem.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *