z ľava majster SR P. Nemčok, R. Pastorek, S. Brook, M. Beličková, F. Krestianko, M. Duda

Banskobystrickí chodci s úspechom na MSR

Banskobystrickí chodci z ŠK BCF DUKLA BB uspeli v sobotu 15. septembra na Majstrovstvách Slovenska v Trnave, kde sa predstavilo 453 pretekárov z 59 klubov.

Titul majstra Slovenska v chôdzi na 3000 m v kategórii starších žiakov si odniesol Patrik Nemčok s časom 14:11,69 min. a vicemajstrom sa stal jeho klubový kolega Michal Duda. Obaja boli nominovaní Slovenským atletickým zväzom na medzištátne päť stretnutie International 16 Five Countries Matcha HUN – CRO – CZE – SLO – SVK, ktoré sa uskutoční 28.-29.9. 2018 v meste Gyor v Maďarsku.

Ďalšie miesta obsadili na 3. mieste Filip Krestianko, 4. miesto Richard Pastorek a piate miesto obsadil Simons Brook, všetci z banskobystrického  športového klubu ŠK BCF DUKLA BB.

V kategórii dievčat, starších žiačok na 3000 m chôdze Banskobystričanka Michaela Beličková z ŠK BCF Dukla BB obsadila v konkurencii pretekárok z Nitry, Martina, Košíc, Žiaru nad Hronom, Brezna, Nových Zámkov a Bojničiek 6. miesto časom 18:28,76 min. Z víťazstva sa tešila Paulína Avenová z ŠK ŠOG Nitra, ktorá bola nominovaná taktiež na medzištátne stretnutie do Gyoru.

„Naši pretekári a ich tréneri značnú časť školských prázdnin obetovali práve športovej príprave na vrchol atletickej sezóny pre kategóriu starších žiakov. Ďakujem im za ich úsilie, disciplínu a húževnatosť pre dosiahnutie cenných športových úspechov,“

povedala spokojná riaditeľka ŠK BCF Dukla BB, Erika Karová.

Pretekárom a ich trénerom gratulujeme a držíme palce na reprezentačnom päť stretnutí!!!