II. ROČNÍK Banskobystrického chodeckého mítingu sa blíži

II. ročník medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi pod názvom „Banskobystrický chodecký míting“ sa uskutoční v sobotu 29. septembra 2018 v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované na 13:00 hod.

 

Súťažiť sa bude vo všetkých vekových kategóriách podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu na certifikovanej trati, ktorej profil si v minulom ročníku pretekári pochvaľovali. Rozhodcovská komisia bude pozostávať z najväčších odborníkov atletickej chôdze na Slovensku a v zahraničí. Pozvanie prijali olympijskí víťazi Jozef Pribilinec a Matej Tóth, zástupcovia Slovenského atletického zväzu, päťnásobná účastníčka zimných olympijských hier Martina Halinárová a ďalší známi športovci.  Svoju účasť prisľúbili okrem klubov zo Slovenska aj tímy z Litvy, Talianska, Poľska,  Česka a Maďarska. Jednu z posledných možností plnenia limitov na vrcholné podujatia však určite využijú aj pretekári ďalších krajín a fanúšikovia športu sa majú na čo tešiť.

„Banskobystrický chodecký míting sa bude konať pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska a toto podujatie je zapojené aj do Európskeho týždňa športu 2018“,

povedala riaditeľka ŠK BCF Dukla Banská Bystrica Erika Karová.

„Slávnostný charakter podujatiu dodá aj skutočnosť, že sa preteky konajú v období, kedy si pripomíname historicky prvé atletické olympijské víťazstvo Slovenským športovcom Jozefom Pribilincom 23.9.1988 na OH v Soule. Tiež, že súčasťou podujatia bude v jeho závere aj vyhlásenie najúspešnejšieho chodca SR za rok 2018“,

povedal Juraj Benčík, tréner najúspešnejších chodcov.

V kategóriách mužov a žien prví traja pretekári dostanú finančné odmeny (500, 300, 100 eur). V ostatných kategóriách prví traja obdržia vecné ceny, medaile, poháre a diplomy. Najlepší výkon celého podujatia bude odmenený cenou BCF. O 16-tej hodine je pripravená chôdza pre všetkých, kde si budú môcť všetci prejsť symbolicky jedno kolo.

Hlavným organizátorom podujatia je ŠK BCF Dukla BB. Partnermi podujatia sú BCF s.r.o., VŠC Dukla BB, Slovenský atletický zväz a Banská Bystrica – Európske mesto športu 2017. Podujatie je organizované s finančnou podporou BBSK a Mesta Banská Bystrica.

Pozývame všetkých priaznivcov najúspešnejšej slovenskej atletickej disciplíny, aby prišli stráviť príjemné sobotňajšie športové popoludnie spolu s nami.

Prihlasovanie na preteky do 25. septembra na mail: krsnakova@bcfduklabb.sk

Viac info na stránke www.bcfduklabb.sk

Erika Karová,  foto: arichív ŠK BCF DUKLA BB

Pozri tiež

Program Bábkového divadla na Rázcestí na október

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravilo pre najmenších divákov aj pre dospelých program na mesiac október. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *