Banskobystrický colníci pomáhali pri nehode

Banskobystrický colníci počas vianočných sviatkov zachraňovali ľudské životy.

Dňa 26.12.2016 v čase výkonu služby hliadka spozorovala v meste Banská Bystrica – Štefánikovo nábrežie na cestnej komunikácii nehybne ležiace dve osoby neznámej totožnosti, ako aj osobné motorové vozidlo čiernej farby, okolo ktorého sa pohybovala neznáma osoba oblečená v tmavom oblečení – bez reflexných prvkov.

Z vizuálneho zhodnotenia situácie bolo zrejmé, že sa jedná o účastníkov dopravnej nehody, konkrétne o zrážku  dvoch neznámych osôb (muž, žena) s dopravným vozidlom. Hliadka okamžite zabezpečila celý priestor tým, že usmerňovala pohyb vozidiel a odkláňala dopravu mimo miesta nehody. Súčasne bola obidvom ležiacim osobám hliadkou ihneď poskytnutá na mieste prvá pomoc a ich zastabilizovanie až do príchodu záchranných zložiek integrovaného systému. Vodič vozidla, ktorý bol účastníkom nehody bol vyzvaný na predloženie dokladu totožnosti, ako aj vodičského oprávnenie. Tieto doklady boli predložené a následne odovzdané príslušníkovi  dopravného inšpektorátu policajného zboru SR, ktorý vec na mieste dokumentoval. Hliadka následne poskytla policajnému zboru súčinnosť pri zaisťovaní dôkazných stôp z miesta nehody.

Katarína Podhorová, hovorkyňa CÚ Banská Bystrica, foto: mp (ilustr.)

Pozri tiež

Colníci kontrolovali prepravu rádioaktívneho materiálu

V uplynulých dňoch kontrolovali colníci na slovenských cestách prepravu rádioaktívneho materiálu. V stredu 16.11. poobede …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *