Banskú Bystricu po druhýkrát zaplavia bubliny

Posledný týždeň letných prázdnin čaká na všetkých Bystričanov jedno milé prekvapenie. Aj vy môžete byť jeho súčasťou, stačí ak sa v utorok 25. augusta 2015 s bublifukom v ruke zúčastníte medzinárodného podujatia Bubble Day.

Bubliny bude vypúšťať aj maskot

Organizátori aj tento rok pripravili pokračovanie netradičného podujatia, ktoré vnáša do miest farby dúhy, usmievavé tváre ľudí a spomalené kroky času. Bubliny budú lietať aj nad Banskou Bystricou.

Bubble Day sa začína o 16-tej hodine na Námestí SNP, kde bude malých aj veľkých vítať maskot Medveď. O pár minút neskôr sa odštartuje hromadné vypúšťanie bublín. Tešiť sa môžete aj na pouličných umelcov a tí odvážnejší sa môžu naučiť vytvárať veľké bubliny.

Jeden deň, tisícky bublín

Deň bublín alebo inak povedané Bubble day vznikol v roku 2014 vďaka iniciatíve vysokoškoláčky Lucii Randovej, ktorá spolu s Jaroslavom Dodokom zaplavila slovenské mestá bublinami.

,,Minulý rok Bubble day priniesol tisícky bublín, hudobníkov a vytváral úsmevy na tvárach ľudí. Tento rok je tu opäť a prekonáva hranice Slovenska,“ hovorí Lucia Randová, iniciátorka Bubble Day.

Bubble day je jeden z tých dní na ktoré sa nezabúda. Dokáže ľudí zastaviť, spojiť, vytvoriť úsmev na perách a vrátiť späť roky, ktoré predstavovali ich detstvo. Je to deň, kedy sa ľudia z miest stretnú na námestiach a iných verejných priestoroch s bublifukom v ruke a dobrou myšlienkou v srdci. Nadýchnu sa, vyfúknu bubliny a tešia sa z ich letu.

Druhý ročník na dosah

Tento rok presne 25. augusta prichádza druhý ročník podujatia s mottom Bubble day bez hraníc, pretože podľa slov organizátorov: ,,Toto podujatie nepozná miesto, diaľku ani štát. Je to podujatie o ľuďoch a pre ľudí. Vytvorili sme tím dobrovoľníkov v 18 mestách, nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.“

Autorom iniciatívy sú mladí ľudia

Za každým mestom sa ukrýva tím mladých ľudí s chuťou zmeniť uponáhľané dni a vytvoriť nevšedný moment vo svojich mestách.

,,Pre mnohých z dobrovoľníkov je to veľká príležitosť zapáliť malú iskru vo svojom meste a naštartovať tak svojich rovesníkov k aktivite. Stojíme pred veľkou výzvou “ dodal na záver Jaroslav Dodok.

TS (Jaroslav Dodok)

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *