Barani postúpili do semifinále, budú hrať o medaily

HC’05 B. Bystrica zdolala v piatom zápase štvrťfinále play off Duklu Trenčín 4:2 a sériu vyhrala pomerom 4:1.

Baranom sa nedarilo premieňať šance, dvakrát museli doťahovať Trenčiansky náskok o jeden gól, ale úspešne to zvládli. Obidva góly inkasovali v oslabeniach, trikrát bol potrebný verdikt videorozhdocu, vždy však neuspokojivo pre baranov. Päť sekúnd pred koncom druhej tretiny Hudec prihral Handzušovi a ten tečom posunul puk za Konrádov chrbát. Trenčania sa ešte snažili zvrátiť stav stretnutia, ale v 58. Minúte počas Trenčianskej power play dal Tomáš Surový gól do prázdnej bránky a zmaril ich snahu.

Barani teraz majú týždeň na oddych a regeneráciu kým nastúpia proti ďalšiemu súperovi.