Barani zaznamenali prvé víťazstvo vo finále play off

Cez Veľkonočnú nedeľu hrali hokejisti HC´05 na domácej pôde tretí zápas finále play off hokejovej extraligy.

Po dvoch prehrách na pôde úradujúceho majstra sa „Baranom“ podarilo zvrátiť stav stretnutia. V prvej polovici hry boli úspešnejší Košičania a domáci prehrávali od 6. minúty po góle Lapšanského 0:1. V druhej tretine však Barani  zvýšili tlak a v 31. Handlovský vyrovnal a o 5 minút po ňom Čížek dal svoj sviatočný gól a dostal Bystričanov do vedenia. V tretej tretine sa domáci snažili ešte zvýrazniť skóre ale podarilo sa to až Hudecovi 38 sekúnd pred koncom zápasu.
Banská Bystrica teda pred vypredaným štadiónom zdolala doma Košice 3:1 a zredukovala stav série na 1:2.
Tešíme sa na 4. zápas v pondelok 6.4. o 17:00