Basketbalisti Banskej Bystrice pred štartom novej sezóny

Basketbalisti v príprave na novú sezónu 2018/2019.

Od začiatku augusta sa pripravujú na novú sezónu aj basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica. Rozprávali sme sa s trénerom Jozefom Lovikom, ktorý je spolu s Petrom Demianom pri troch družstvách.

V družstve mužov oproti minulej sezóne došlo k minimálnym zmenám.

„Rovnako ako v predchádzajúcej sezóne, družstvo mužov sme prihlásili do 1.ligy mužov. V závere súťaže 2017/2018 sme v play off obsadili pekné 2.miesto. Aj napriek tomu, že fungujeme na amatérskej báze, osobne som veľmi rád, že sa nám podarilo udržať jadro tímu, môžeme pokračovať v práci z minulej sezóny. Družstvo tvorí niekoľko odchovancov, ktorí nám svojimi skúsenosťami pomáhajú popri práci, väčšinu družstva však tvoria študenti.“

V družstve skončil minuloročný junior Michal Suriak, ktorý zamieril študovať do Trnavy. Využili sme prítomnosť ďalšieho študenta Jakuba Muránskeho, ktorý študuje trénerstvo na fakulte UMB. Ďalším „novicom“ v družstve je ostrieľaný Jopo Vojtek, ktorý počas leta prestúpil hneď dvakrát . V tom súkromnom živote do stavu manželského (ako inak zobral si basketbalistku Martinu Melezinkovú) a druhý prestup uskutočnil práve k nám, keď Karlovka Bratislava v extralige sa nečakane odhlásila zo súťaže.  Zo skúsených hráčov nemôžem nespomenúť Maroša Rendlu, Branislava Koczkáša či Roberta Rozima.

Prvý zápas sezóny, naši muži odohrajú v hale Dukla na Štiavničkách 29.9.2018 o 18:30, keď budú hostiť družstvo KB Slávia TU Košice.

Družstvo juniorov má tréningové jednotky spoločne s mužmi, presne tak to bolo aj minulú sezónu. Očakávame, že mladí juniori sa začnú presadzovať aj mužskej kategórii. Po roku sa vracia do družstva aj Richard Nemček, ktorý minulý rok študoval v USA. Medzi opory družstva by mali patriť hlavne „druhoročiaci“ v juniorskej kategórii.

V klube budeme mať aj družstvo starších žiakov, ktoré bude účinkovať v druhej lige. Keďže sú v družstve o rok starší kadeti. Družstvo prešlo viacerými zmenami, resp. odchodmi hráčov, sme si vedomí, že aj budúci rok toto družstvo ostane spolu.

Ďalším družstvo je družstvo žiakov, ktoré bude hrať 1.ligu – oblasť stred. V tejto kategórii máme 3 hráčov, ktorí nás budú reprezentovať aj súťaži EYBL (výber budúcej reprezentácie U14).

Posledným súťažným družstvom by malo byť mladší minižiaci, v ktorom sú hráči aj z basketbalových prípraviek na základných školách. Pre najmladších basketbalistov to bude vôbec prvý kontakt so súťažným basketbalom.

Prvé kontakty s basketbalovou loptou a športom ako takým budú rozvíjať chlapci v prípravkách na ZŠ Ďumbierska, ZŠ SNP 20 a ZŠ Radvanská.

Všetkým hráčom nášho klubu, divákom, fanúšikom ale aj podporovateľom a trénerom prajeme veľa pekných zážitkov pri basketbale v sezóne 2018/2019 ! ! !

zdroj: ŠKP BBC Banská Bystrica, ilustr. foto: mp

Jakub Muránsky

  Manželia Vojtekovci

 

 

 

Pozri tiež

Foto: Muži opäť v dramatickom zápase zdolali Žilinu.

V odloženom stretnutí 7.kola hostili banskobystrickí basketbalisti vysokoškolákov zo Žiliny. ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *