Bez kultúry nie sme!

V pondelok 16.11.2015 o 19:00 sa v bratislavskom kultúrnom centre A4 uskutoční večer venovaný podpore Divadla Štúdio tanca a Bábkového divadla na Rázcestí, ktorých činnosť a existencia je v posledných mesiacoch ohrozovaná mocenskými praktikami vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja.

Podujatie iniciované Bratislavským samosprávnym krajom je vyjadrením spolupatričnosti s bystrickými divadlami a snahou odkrývať a riešiť problémy, ktoré v tejto súvislosti divadlá riešia. Večer bude venovaný tvorbe Divadla Štúdio tanca, ktoré sa na scéne A4ky uvedie predstavením FROM SIDE OF A MAN FROM SIDE OF A WOMAN. From side of a man From side of a woman je predstavením siahajúcim za hranice tanca, choreografie a tradičných javiskových foriem.

From side of a man From side of a woman je príbehom surovosti a krutosti; upozorňuje na devastáciu ľudskej suverenity, temné stránky psychiky a hranice ľudského konania. Nová forma fyzického divadla, silná výpoveď a jedinečné výkony tanečníkov zasiahli a uchvátili divákov nielen na domácej scéne Divadla Štúdio tanca, ale aj na zájazdoch v poľskom Krakowe, chorvátskej Pule, či hlavnom meste Českej republiky – Prahe.

Následne o 20:00 bude večer pokračovať verejnou diskusiou, ktorej hosťami sú: riaditeľka a choreografka Divadla Štúdio tanca Zuzana Ďuricová Hájková, umelecký šéf Bábkového divadla na rázcestí a režisér Marián Pecko, člen platformy KU.BA Ľubomír Burgr (štatutárny zástupca A4 – Priestor súčasnej kultúry) a Pavol Frešo – predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Verejnú diskusiu moderuje Mgr. Rastislav Šenkirik, vedúci oddelenia kultúry BSK Divadlo Štúdio tanca a Bábkové divadlo na Rázcestí boli v priebehu mesiacov september až november účastníkmi viacerých verejných diskusii v slovenských mestách Bratislava, Nitra, Zvolen, Žilina, Banská Bystrica. Zástupcovia divadiel hovorili o svojej tvorbe a práci, prekážkach a zásahoch zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja. Obe divadlá sa v tejto súvislosti tešia masívnej podpore odbornej verejnosti a prejavom spolupatričnosti divadelných inštitúcií a umeleckých organizácii, ktoré pomáhajú v šírení celistvých informácii o problémoch v banskobystrickom samosprávnom kraji.

Divadlo Štúdio tanca prejavuje vďaku za neutíchajúcu PODPORU!

Zdroj: TS, Divadlo Štúdio tanca

Pozri tiež

Program Bábkového divadla na Rázcestí na október

Bábkové divadlo na Rázcestí pripravilo pre najmenších divákov aj pre dospelých program na mesiac október. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *