Bežím pomáhať svojej škole!

Športový klub BCF Dukla Banská Bystrica 21. septembra 2019  pripravilo tohtoročnú novinku na podporu materských a základných škôl v Banskej Bystrici a širšom okolí po názvom Bežím pomáhať svojej škole! Cieľom projektu je zapojenie detí materských a základných škôl do športovej aktivity a zároveň získanie nezanedbateľných finančných prostriedkov pre svoju školu.

Víťazmi sa stanú prvé tri najpočetnejšie zastúpené školy, ktorých deti zabehnú 1 kolo (450m). Víťazné školy získajú pre školu za každé štartujúce dieťa 2 eurá. Podujatie sa uskutoční v sobotu (21.9.2019) v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici v čase od 8:00 hod. do 10:30 hod.

„Verím, že tento projekt prinesie radosť zo športu. Nebude to o tom, kto vyhrá, pretože každý bude svojim spôsobom víťaz, ale bude to športovanie pre radosť a zároveň o pomoci. Každý účastník bude súčasťou podujatia a bude môcť pomôcť. Uvidíme ako sa školy k tomu postavia a ktorá zapojí čo najväčší počet detí.“

povedala hlavná organizátorka podujatia Erika Karová

Otvárací ceremoniál  podujatia je naplánovaný na 8,00 hod. Súčasťou podujatia bude aj beseda a autogramiáda známych osobností športu ako biatlonistov Pavla Hurajta, Jaroslavy Bukvajovej a Martiny Jašicovej Halinárovej. Medzi pozvanými hosťami budú zástupcovia Slovenského atletického zväzu, zástupcovia škôl a mnohí ďalší hostia.

Podujatie Bežím pomáhať svojej škole je zaradený do Európskeho týždňa športu „Be ACTIVE“.

Organizátorom podujatia je  ŠK BCF Dukla BB. Partnermi podujatia sú  Slovenský atletický zväz, Slovenská asociácia olympionikov, VŠC Dukla BB, spoločnosť BCF, Nadácia Eriky Karovej,  Mesto Banská Bystrica, Dobrovoľný hasičský zbor Rakytovce.

Lucia Kršňáková, foto: Šk BCF Dukla BB

 

Pozri tiež

Venglošov pohár v Banskej Bystrici má svoju tradíciu, ale aj vysokú kvalitu

Dňa 14. decembra toho roku napíše v banskobystrickej hale Vojenského športového centra Dukla na Štiavničkách medzinárodný halový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *