Biatlon a Horehronie patria k sebe

Osobne sa o tom 10. januára 2019 presvedčili aj poslanci krajského zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na svojom prvom tohtoročnom výjazdovom zasadnutí v Osrblí.

Ich pozornosť sa sústredila najmä na pripravenosť biatlonového areálu na blížiace sa prestížne Majstrovstvá sveta juniorov a mládeže v biatlone1, ktoré sa uskutočnia od 25. januára do 3. februára 2019 práve na Horehroní.

Obhliadku areálu v Osrblí v sprievode vedenia Slovenského biatlonového zväzu2 absolvovali poslanci netradične a zároveň aktívne. Viacerí si odskúšali streľbu z biatlonových zbraní na strelnici. Zvládli tiež bežecký súboj na trestnom okruhu v bežeckej výstroji v doprovode členov našej juniorskej reprezentantky Horvátovej a dorasteneckej reprezentácie sestier Remeňových, Goliana, Aneštíka a Skačanovej a taktiež v doprovode Pavla Hurajta, bronzového olympijského medailistu v biatlone a zároveň ambasádora tohtoročných Majstrovstiev sveta juniorov a mládeže.

“Biatlon je vo svete veľmi atraktívným a populárnym zimným športom a nás veľmi teší, že môžeme byť zapojení do aktivít, ktoré motivujú mladých ľudí. V rámci blížiacich sa majstrovstiev sveta juniorov a mládeže sme podporili súťaž stredných škôl v laserovom biatlone. Sám som si tento týždeň v utorok so stredoškolákmi v športovej hale v Brezne zastrieľal”,

povedal Ján Lunter, predseda BBSK.

“Teší ma, že sme mohli areálu v Osrblí pomôcť aj s investíciou do modernizácie zasnežovacieho systému. Som presvedčený, že pokiaľ sa nám podarí biatlonom rozhýbať Horehronie tak, ako sa to podarilo kraju Vysočina v Novom Meste na Morave, pocíti to pozitívne celý región”,

dodal Lunter.

Poslanci krajského zastupiteľstva spoločne so zástupcami regionálnych médií boli v novembri minulého roka jedni z prvých oficiálnych návštevníkov nového mediálneho centra, ktoré bolo postavené v záujme získania tzv. A licencie pre Osrblie od Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU). Spomínaná investícia do modernizácie zasnežovacieho systému ako aj investícia do vybudovania mediálneho centra boli podmienkou získania licencie a tým pádom aj možnosti pridelenia ďalších prestížnych medzinárodných biatlonových podujatí.

“Veľmi si vážime partnerstvo s BBSK pri modernizácii jediného biatlonového areálu na Slovensku ako aj záujem poslancov o podporu tohto športu v kraji”,

uviedol prezident Slovenského biatlonového zväzu Tomáš Fusko.

“Zo strany kraja je to predovšetkým investícia do mládeže, populárneho a úspešného zimného športu a rozvoja cestovného ruchu. Fanúšikom z celého sveta budú prezentované zaujímavosti kraja a veríme, že tak ako je to obvyklé sa do kraja, ktorý ich svojou ponukou zaujme, s rodinami opätovne vrátia”,

zdôraznil Martin Juhaniak, poslanec BBSK.

Výber miesta výjazdového zasadnutia BBSK mal podľa vyjadrenia Jána Luntera zároveň poukázať na dôležitosť biatlonu ako jednej z reálnych možností, ako by sa mohol región Horehronia rozvíjať aj prostredníctvom športového turizmu. Poslanci kraja zároveň osobne vyjadrili podporu dobrovoľníkom z organizačného výboru januárových Majstrovstiev sveta juniorov a mládeže v biatlone, ktorý tvoria prevažne miestni dlhoroční nadšenci tohto športu. Mnohí z nich dokonca vypomáhali pred 25 rokmi organizovať v Osrblí Svetový pohár.

“Bolo pre nás pozitívnym “nakopnutím”, keď nás BBSK v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu podporil personálne aj finančne sumou 30 000 EUR ako aj vo forme marketingovej kampane pod názvom “Svetový biatlon opäť doma” a zabezpečením fanzóny pre verejnosť priamo v areáli konania majstrovstiev, ”

zhodnotil rozbiehajúcu sa spoluprácu prezident organizačného výboru Ivor Lehoťan.

Zdroj a foto: TS REGIÓN HOREHRONIE

Pozri tiež

V Brezne si zatrénovali biatlon mladé slovenské talenty biatlonu a žiaci z regiónu!

Dnes sa v breznianskej aréne stretli mladé slovenské nádeje biatlonu a žiakom základných a stredných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *