Bicykel či lyže nie sú v latkovej pivnici celkom v bezpečí

V poslednom období sme v Banskej Bystrici zaznamenali zvýšený nápad trestnej činnosti na úseku krádeží vlámaním do pivníc a rôznych pivničných priestorov.

Prípady sme zaznamenali v rôznych mestských častiach Banskej Bystrice, no prevažne na sídlisku Sásová. Najčastejším predmetom záujmu páchateľov sú pneumatiky, bicykle, lyže a iné cenné veci, ktoré občania v pivniciach skladujú. Všetky veci, ktoré sa v pivničných priestoroch nachádzajú sú pre páchateľov ľahko dostupné, a to vzhľadom na nedostatočné zabezpečenie latkových pivníc, ľahkú prístupnosť predmetných priestorov pre iné osoby a veľmi vysokú anonymitu obyvateľov v jednotlivých obytných blokoch. Vstupy do jednotlivých vchodov v drvivej väčšine prípadov nie sú monitorované žiadnym kamerovým systémom a taktiež na jednotlivých miestach skutkov absentujú svedkovia, ktorí by vedeli k veciam uviesť relevantné skutočnosti.

Touto cestou chceme upozorniť ľudí na to, aby spomínané hodnotnejšie veci neskladovali v nedostatočne zabezpečených priestoroch, prípadne si pivnice riadne zabezpečili.

Zdroj a foto: TS KRPZ BB, Petra Kováčiková

Pozri tiež

Hovorme o násilí páchanom na ženách! Týka sa to nás všetkých!

Násilie na ženách postihuje ženy všetkých vekových kategórií, všetkých sociálnych vrstiev, kultúr a etnických skupín. Násilie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *