Pozvánka: Banskobystrická hodinka 22.9.2022 v Národnom dome

Banská Bystrica vs. svet. Ako sa staráme a využívame pamiatky v meste

Bystrická hodinka už siedmy rok pravidelne a s veľkým úspechom odkrýva tajomstvá minulosti Banskej Bystrice. Po prázdninovej prestávke sa Bystrická hodinka vracia a jej téma bude opäť zaujímavá. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 22. septembra v Národnom dome.

Septembrová Bystrická hodinka sa zameria na starostlivosť o pamiatky a ich využitie v našom meste, v porovnaní so zahraničím. Na tému Banská Bystrica vs. svet bude prednášať arecheológ Martin Kvietok.

„V rámci prednášky sa ľudia dozvedia, ako verejná správa, mestské samosprávy, respektíve súkromný sektor, pristupujú k porovnateľným pamiatkam, aké máme v Banskej Bystrici a ako ich dokáže prezentovať a hlavne rozvíjať v rámci aktivít cestovného ruchu či posilňovania identity miestneho obyvateľstva a jeho hrdosti na svoju minulosť,“ uviedol Martin Kvietok.

V poradí už päťdesiata prvá Bystrická hodinka sa uskutoční vo štvrtok 22. septembra  o 18.00 h v priestoroch Kaviarne Národného domu. Vstup je voľný.

Organizátorom podujatia je OZ Banskobystrický okrášľovací spolok, s finančnou podporou Nadácie Veolia. Viac informácií na: www.bystrickahodinka.sk

Banskobystrický okrášľovací spolok, foto: ZA Medený hámor

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *