Brezno: Zapojte sa do druhého kola výzvy STROM DO DOMU II

O význame zelene pre kvalitu života v meste už snáď nikto nepochybuje. Zlepšuje jeho mikroklímu, produkuje kyslík, znižuje prašnosť a hluk, pozitívny vplyv má aj na zachovanie biodiverzity, ekologickú stabilitu, či na elimináciu negatívnych vplyvov zmeny klímy a nestabilného hydrologického cyklu. Za zmienku určite stojí aj jej dosah na naše zdravie a estetiku mesta. Preto vás už po druhýkrát žiadame o pomoc pri jej rozširovaní vašim zapojením sa do výzvy Strom do domu II, ktorá je určená výhradne pre majiteľov rodinných domov v zmysle hesla Jeden strom pre jeden dom. Opäť tak máte možnosť vysadiť si do vašej záhrady ovocný stromček, na ktorý vám plnou sumou prispeje mesto.

Na vás je len úloha od 5. do 19. októbra 2022 vyplniť a odoslať elektronický formulár alebo sa prípadne zastaviť na mestskom úrade u informátora a vyplniť jeho papierovú formu.

Vyberať si pri tom budete z 12 druhov ovocných stromov. Po zozbieraní formulárov vás budeme informovať, v ktorom záhradnom centre si môžete po overení totožnosti na „protipodpis“ vyzdvihnúť váš stromček. Samozrejmosťou bude opäť aj to, že spolu s ním dostanete stručný manuál výsadby a rady, ako sa oň čo najlepšie postarať. A aby sme vedeli, ako sa zelenému darčeku u vás darí, poprosíme vás poslať po vysadení jeho fotografiu na adresu iveta.kurekova@brezno.sk.

Mesto Brezno

Pozri tiež

Mičinský pitvor aj vo svojom ôsmom ročníku prináša bohatý program s príchuťou fenoménu nového cirkusu

Už tento piatok, 9. júna, sa otvoria dvere Mičinského pitvora 2023. Ôsmy ročník tohto výnimočného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *